Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zalane przejście

Sobota, 17 października 2020, 9:16
Autor: red
Żarów: Zalane przejście
Fot. UM Żarów
Po deszczu przejście podziemne w Żarowie notorycznie zalane. Strażacy wypompowywali wodę.

Po intensywnych opadach deszczu przejście podziemne znów jest zalane. Strażacy z żarowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej wypompowywali z przejścia zalegającą tam wodę.

Niestety problem w tym, że sytuacja ta powtarza się za każdym razem, kiedy pada deszcz. Pompa, która została tam zamontowana przy obfitych opadach deszczu nie spełnia swojej roli. Sytuacja ta uniemożliwia wejście podróżnym na peron, zmuszając ich do notorycznego łamania przepisów i przechodzenia przez tory, co może skutkować tragicznym wypadkiem. Ponadto, mieszkańcom trudno jest omijać ten teren, ponieważ stanowi przejście z osiedla na drugą stronę miasta.

Każdorazowo, kiedy sytuacja z zalanym przejściem podziemnym się powtarza, pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie interweniują w tej sprawie w PKP, która jest właścicielem tego obiektu. Niestety na reakcję czasami trzeba dłużej poczekać. Dziś znów wysłaliśmy zawiadomienie w tej sprawie do PKP, z prośbą o interwencję.

Mamy nadzieję, że władze PKP odpowiedzą nam również na pytanie, czy i kiedy przeprowadzony zostanie remont przejścia podziemnego w Żarowie.

Przypominamy mieszkańcom, że wszelkie zapytania dotyczące funkcjonowania przejścia podziemnego i peronu w Żarowie należy zgłaszać do PKP PLK Oddział w Wałbrzychu, nr tel. 74 637 46 40.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group