Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zalania i podtopienia w naszym regionie – alarm przeciwpowodziowy!

Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 12:08
Aktualizacja: 12:10
Autor: red.
Region: Zalania i podtopienia w naszym regionie – alarm przeciwpowodziowy!
Fot. UG Stare Bogaczowice
W wyniku intensywnych opadów deszczu w dniach 1 i 2 czerwca doszło do podtopień domów mieszkalnych w miejscowościach Borówno, Czarny Bór, Grzędy, Jaczków i Witków. Starosta wałbrzyski Józef Piksa dziś o godzinie 10.30 ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla całego powiatu wałbrzyskiego.

W Grzędach zostały ewakuowane dwie samotne osoby z parteru budynku wielorodzinnego. Pozostałe dwie rodziny, które mieszkają w tym budynku, odmówiły ewakuacji. Ponadto na stawach rybackich w Grzędach woda przerwała wały i zalała boisko sportowe przy świetlicy wiejskiej oraz podtopiła remizę strażacką.

W Grzędach Górnych wody Potoku Grzędzkiego wystąpiły z koryta. Ponadto zostało uszkodzonych 6 dróg gminnych i powiatowych.

Na drodze powiatowej nr 3464 d w Starych Bogaczowicach uszkodzony został asfalt oraz podbudowa drogi. Niewielkiemu uszkodzeniu uległ także most w Gostkowie, gdzie stwierdzono ubytki w sklepieniu i przyczółkach. Z tego samego powodu już w piątek wyłączono z ruchu most w Czarnym Borze przy ulicy Wałbrzyskiej.

Największe uszkodzenia są w gminie Czarny Bór – na odcinku ul. Krótka aż do zakładu mięsnego. Także droga Grzędy-Krzeszów na całej szerokości została zalana oraz uszkodzona. Za wyjątkiem wymienionych dróg, nie stwierdzono uszkodzeń zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. W tej chwili większość dróg powiatowych jest przejezdna. Trwa szacowanie strat.

W związku z nasilającymi się opadami deszczu i prognozami meteorologicznymi, które mówią o dalszych opadach, starosta ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla całego powiatu. Oznacza to, że w wydziale organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – zarządzanie kryzysowe – będzie trwał aż do odwołania stały dyżur. Na bieżąco ma być monitorowana sytuacja w gminach powiatu wałbrzyskiego. Mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje pod numerem telefonu: 74/ 84 60 611 oraz 74/ 84 60 539.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group