Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1131
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zaliczka przepadła

Czwartek, 28 grudnia 2023, 7:04
Aktualizacja: 14:05
Autor: red
Strzegom: Zaliczka przepadła
Fot. KPP Świdnica
5 tysięcy złotych stracił 41–latek, który po obejrzeniu mieszkania w sieci postanowił je kupić. Cena była bardzo, bardzo atrakcyjna, więc nie czekał i wpłacił zaliczkę.

Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Strzegomiu zgłosił się 41 – latek, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu mieszkania.

Jak wynika z ustaleń przed samymi świętami mężczyzna, który na co dzień mieszka we Wrocławiu, przebywał na terenie naszego powiatu. I tu przeglądając portale ogłoszeniowe zainteresował się zamieszczonym ogłoszeniem o sprzedaży mieszkania na terenie Wrocławia w bardzo atrakcyjnej cenie. Mieszkanie wystawione było za kwotę blisko 303 tysięcy złotych, a ceny rynkowe takich mieszkań zaczynają się od około 400 tysięcy. Wiec mężczyzna postanowił skorzystać z okazji. Wykonał telefon do ogłoszeniodawcy i według zapewnień osoby sprzedającej było nim bardzo duże zainteresowanie, ktoś już nawet wpłacił zaliczkę 2 tysięcy złotych. Dlatego 41-latek zaproponował większy zadatek za mieszkanie w kwocie 5 tysięcy złotych. Zaoferował też że za mieszkanie dopłaci kilka tysięcy. Sprzedający przystał na tą propozycję i obiecał rezerwację. Poprosił o szybki przelew.

41-latek przed jego wykonaniem sprawdził numer księgi wieczystej, wiedział też, że mieszkanie obciążone jest hipoteką, która miała zostać spłacona przez właściciela. 41-latek wykonał przelew i wówczas zamiast otrzymać dokumenty które miał przesłać sprzedający otrzymał prośbę o kolejny przelew jako dalszą część zadatku. Kiedy 41-latek nie zgodził się na kolejny przelew kontakt ze sprzedającym się urwał i wówczas mężczyzna zorientował się że został oszukany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group