Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Zalogowani” w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica/powiat świdnicki
Czwartek, 21 września 2017, 15:04
Autor: red
Fot. organizatorzy
Od zeszłego roku realizowany jest nowatorski projekt pn.: „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Organizatorem przedsięwzięcia jest miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim.

Ma on na celu zachęcenie młodych ludzi do pracy i zamieszkania w Świdnicy i okolicach oraz do kształcenia w kierunkach przydatnych na lokalnym rynku pracy. W bieżącym roku szkolnym program kontynuowany będzie pod nową nazwą „Zalogowani”.

- W materiałach promocyjnych, na stronach internetowych publikujemy nowy znak graficzny. Projekt ten wygrał w konkursie, który ogłosiliśmy wiosną tego roku. Logo identyfikujące program prezentuje Świdnicę jako miejsce w Polsce, w którym jesteśmy obecni i chcemy w nim pozostać. Symbolizuje to znaczek lokalizacji przy konturze wieży ratuszowej – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Program kierowany będzie do uczniów trzecich klas dawnych gimnazjów, a zaplanowane działania, prowadzone głównie w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, będą przebiegały wieloetapowo. Odbędą się m.in.:
- warsztaty ekonomiczne (kończące się grą ekonomiczną),
- warsztaty z doradztwa zawodowego,
- wizyty w firmach, realizowane w formie wycieczek,
- konkurs na autorski film pt. „Zostanę w Świdnicy, bo…”

- W ramach programu powstały już klasy patronackie, będące świadectwem współpracy pomiędzy świdnickimi firmami a szkołami. Odbyło się wiele wizyt w firmach, konkursy i warsztaty. Uczniowie zdobywali praktyczną wiedzę oraz kompetencje w zakresie przedsiębiorczości i rynku pracy. Program cieszy się dużym zainteresowaniem i liczymy, że tak też będzie w tym roku. A kolejny konkurs, tym razem na film, będzie okazją do pokazania zdolności i kreatywności młodych ludzi. Z inicjatywy prezydent Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej planujemy także przeprowadzenie zajęć z edukacji obywatelskiej dla najstarszych klas szkół podstawowych – dodaje zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group