Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zamanifestują przeciwko ACTA

Środa, 8 lutego 2012, 9:03
Aktualizacja: 13:57
Autor: Ika
Świdnica: Zamanifestują przeciwko ACTA
Fot. użyczone
Młodzieżowa Rada Ziemi Świdnickiej organizuje w najbliższy piątek na rynku świdnickim manifestację przeciwko ustaleniom ACTA

Program manifestacji: 16.00 zbiórka przed sklepem Rossman, przemarsz wokół Rynku, godzina. 17.00 zakończenie zgromadzenia. Manifestacja została formalnie zgłoszona w Urzędzie Miejskim i odbędzie się legalnie. Niedawno swój przeciw manifestowała młodzież z Wałbrzycha.

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) ustanawia szereg regulacji prawnych o globalnym zasięgu. Obawy budzi zwłaszcza tajny tryb negocjowania porozumienia, jak i niektóre sformułowania w nim zawarte. Według przeciwników dokumentu, ACTA praktycznie zezwala dostawcom internetu na kontrolowanie treści przesyłanych i pobieranych przez użytkownika, jak i przekazywanie takich informacji organom ścigania, które na podstawie podejrzeń będą mogły odciąć użytkownika od sieci oraz narzucić na niego sankcje prawne. W praktyce może to oznaczać, że każde ściągnięcie pliku może być ścigane. Premier Donald Tusk zapowiedział wstrzymanie ratyfikacji jednak na niedawno odbytej debacie nie dał nadziei na żadne zmiany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group