Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zamiast do Kościoła, wysłuchaj w Internecie

Niedziela, 10 lipca 2011, 11:24
Aktualizacja: 14:31
Autor: GrA
Świdnica: Zamiast do Kościoła, wysłuchaj w Internecie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś w sieci odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kursów biblijnych online. To nowa inicjatywa świdnickiego kościoła „Pokolenie dla Jezusa”.

Webinarium to szkolenie prowadzone za pośrednictwem Internetu. Od tradycyjnego szkolenia różni się tym, że prowadzący i uczestnicy komunikują się swobodnie, nawet jeśli są od siebie oddaleni o dziesiątki kilometrów. Jak to działa?- Prelegent prowadzi szkolenie siedząc przed swoim komputerem. Uczestnicy natomiast siedzą wygodnie przed komputerem z dostępem do Internetu i oglądają transmisję wykładu na żywo. Szkolenie jest interaktywne, więc uczestnicy mają możliwość komunikowania się z prelegentem i ze sobą nawzajem za pomocą czatu oraz jest możliwość udzielenia głosu na forum – wyjaśnia Marcin Głogowski, pomysłodawca i jeden z wykładowców kursu.

Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Pismo Święte. - Pomysł organizowania kursów biblijnych na żywo w Internecie zrodził się stosunkowo niedawno, zauważyłem, że jest spora grupa ludzi, którzy za pośrednictwem Internetu szukają odpowiedzi na wiele pytań związanych z wiarą i Pismem Świętym - dodaje Marcin Głogowski.
W kursie może wziąć udział każdy. Wystarczy tylko posiadać dostęp do Internetu, zarejestrować się na stronie www.kursybiblijneonline.pl i zapisać na dane spotkanie - Każdy bez względu na wyznanie może wziąć udział w kursach, od uczestników oczekujemy jedynie uszanowania Słowa Bożego oraz przekazywanych treści – dodaje Marcin Głogowski.

Dzięki sieci Internetu zasięg kursu ma charakter globalny, nie ma ograniczeń terytorialnych, ale najbardziej zależy nam na dotarcie z projektem do mieszkańców naszego miasta i okolic. Kursy poprowadzi pastor Dariusz Suszek i Marcin Głogowski.

Najbliższe spotkanie planowane jest na najbliższą niedzielę 10-07-2011 o godz. 19.55. Spotkanie potrwa 60 minut. - Będzie to pierwsze spotkanie online na którym kursanci będą mieli możliwość poznać cel, założenia i program kursów biblijnych online. Omówimy również podstawowe informacje na temat Pisma Świętego – mówi Marcin Głogowski.

Na wrzesień planowany jest kurs, który będzie podzielony na 4 spotkania każdy po 60 minut. Wstępnie planowane są niedziele godz. 20.00. Temat: „Cztery prawa życia duchowego.” Grupa może liczyć maksymalnie 25 osób. Wśród osób, które wezmą udział w edycji wrześniowej zostanie rozlosowana książka o tematyce biblijnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group