Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zamiast sprawdzić rury, ukradli kobiecie 4 tys. zł

Czwartek, 16 grudnia 2010, 15:56
Aktualizacja: 15:58
Autor: KO
Świdnica: Zamiast sprawdzić rury, ukradli kobiecie 4 tys. zł
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kolejny przypadek kradzieży, kiedy to ofiara sama wpuściła do mieszkania oszustów i złodziei. Mieszkanka Świdnicy, lat 74, otworzyła drzwi przed mężczyznami podającymi się za pracowników ADM.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Mężczyźni podający się za pracowników ADM powiedzieli kobiecie, że sprawdzają szczelność rur wodnych. Gdy mieszkanka nie patrzyła, mężczyźni ukradli jej 4 tys. zł w gotówce i uciekli.

Takie zdarzenia są bardzo częste. Złodzieje mają wiele pomysłów na to, jak oszukać osobę, którą postanowili okraść. Mówią, że są z gazowni, elektrowni, spółdzielni, a nawet – Caritasu. Albo udają sprzedawców kołder czy garnków. Czasem twierdzą, że są z opieki społecznej i przyszli pomóc, innym razem – że są pracownikami firmy, która organizowała loterię i otwierający drzwi właśnie w niej wygrał atrakcyjną nagrodę.

- Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, na przykład z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe, na przykład listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego - opowiada starszy aspirant Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. - Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników.

Ofiarami takich przestępstw najczęściej padają starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych. Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań. A my namawiamy naszych Czytelników: bądźcie ostrożni, a ze starszymi osobami (z rodziny, z sąsiadami) porozmawiajcie i ostrzeżcie je przed zbytnią ufnością w stosunku do nieznajomych!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group