Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zamień głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo – PCK zbiera

Niedziela, 6 marca 2011, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: GrA
Świdnica: Zamień głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo – PCK zbiera
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Obecnie co czwarte dziecko w Polsce jest niedożywione, a co ósme żyje w ubóstwie. Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2009 roku 2,2 miliona osób żyło w warunkach skrajnego ubóstwa. Wynika z tego, że co piąty Polak, na co dzień żyje w niedostatku i nie zaspokaja swoich elementarnych potrzeb, nie stać go na jedzenie, opłaty za mieszkanie, higienę i edukację.

Dane są zatrważające. Choć częściowo sytuację polskich dzieci chce poprawić Polski Czerwony Krzyż. I Ty możesz pomóc włączając się w zbiórkę pieniędzy. Już 18 marca wolontariusze świdnickiego PCK będą kwestować na ulicach Świdnicy.

- Mamy nadzieję, że świdniczanie nie pozostaną obojętni na nasz apel i chętnie przyczynią się do wsparcia ogólnopolskiej akcji. Wszelkie fundusze, które uda nam się zebrać zostaną przekazane na potrzeby najuboższych dzieci z terenu naszego regionu - wyjaśnia Krystian Werecki z Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy.

Kwesta odbędzie się w ramach programu „Godne dzieciństwo”. Program powstał w 2001 roku w odpowiedzi na pogarszająca się sytuację materialną polskiego społeczeństwa. Dzięki niemu Polski Czerwony Krzyż zapewnienia kompleksową opiekę każdemu potrzebującemu dziecku.

- W ramach programu stwarzamy dzieciom szansę na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie uniknięcie pokoleniowej biedy. Realizując nasz program, staramy się zapewnić każdemu dziecku ciepły posiłek, wyprawkę szkolną, ubrania, pomoc w edukacji oraz letni wypoczynek. Uczymy dzieci bezpiecznych zachowań, zasad pierwszej pomocy, a także postawy społecznego zaangażowania, tak, aby z małego ubogiego nie wyrastał ubogi dorosły – dodaje Krystian Werecki.

Pomóc możesz także przekazując środki finansowe na konto:
29 1160 2202 0000 0001 7515 5898 z dopiskiem „Godne dzieciństwo”

***
Zobacz także:

* Komu 1 procent podatku? Może świdnickiemu PCK!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group