Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zamknięcie drogi do Książańskiego Parku Krajobrazowego

Sobota, 25 maja 2019, 11:10
Autor: red
Świebodzice: Zamknięcie drogi do Książańskiego Parku Krajobrazowego
Fot. UM Świebodzice
W mieście pojawiła się w ostatnich dniach informacja o niepokojącym postępowaniu nowego właściciela gruntów położonych na ul. Solnej w Świebodzicach.

W poniedziałek prywatny przedsiębiorca, do którego należą działki, graniczące z wejściem na teren Książańskiego Parku Krajobrazowego rozpoczął ogradzanie terenu.

Niestety zrobił to w sposób dla władz miasta i mieszkańców niewłaściwy i niezrozumiały, gdyż ogrodzenie zamknęło możliwość wejścia do lasu od strony ul. Solnej. Nikt z zaniepokojonych osób próbujących interweniować nie otrzymał żadnej informacji na temat prawnych uwarunkowań takiej decyzji. Ponadto ogrodzenie ustawione jest z naruszeniem granic działek osób trzecich.

Trakt leśny użytkowany jest od wielu lat przez mieszkańców i turystów wędrujących do Zamku Książ, do ruin Zamku Cisy oraz rezydencji Ma Fantaisie należącej do Księżnej Daisy. Po publikacjach medialnych dotyczących zamknięcia drogi ogrodzenie zostało usunięte.

Fakt budzi ogromne emocje społeczne, ponieważ nie podano informacji czy brama zniknęła na stałe. Dlatego władze miasta, obiecują śledzić sprawę i informować mieszkańców o jej postępach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group