Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zamykamy Kapsułę Czasu na 25 lat

Niedziela, 5 listopada 2017, 13:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 listopada 2017, 11:30
Autor: red
Żarów: Zamykamy Kapsułę Czasu na 25 lat
Fot. organizatorzy
Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Urząd Miejski w Żarowie zapraszają mieszkańców gminy Żarów do udziału w projekcie "Kapsuła Czasu – Zamykamy na 25 lat".

Akcja już się rozpoczęła i każdy z nas może umieścić w kapsule czasu unikatowe materiały.

Organizatorzy zachęcają, aby były to zarówno dokumenty drukowane (koperty zawierające listy drukowane i pisane ręcznie), jak i cyfrowe. - Chcesz wziąć udział w niesamowitym projekcie? Schowaj "cząstkę siebie" na 25 lat... napisz list do rodziców, rodzeństwa lub wnuków... kapsuła czasu zostanie otwarta komisyjnie za 25 lat i dostarczy Nam wszystkim, społeczności żarowskiej wielu informacji na temat ówczesnego Żarowa. Jak otworzymy kapsułę czasu... wszystkie zaklejone koperty trafią do adresatów, nie otwieramy Państwa korespondencji, zadbamy o to, aby poczta historyczna dotarła na wskazany na kopercie adres. Pliki cyfrowe skopiujemy, wgramy nowe pliki, a następnie... zamkniemy kapsułę na kolejne 25 lat - mówi Tomasz Nycz pomysłodawca projektu.

Materiały zbierane są w różny sposób. Koperty można wrzucać do skrzynki poczty historycznej lub zostawić na Regale Pamięci w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów. Pliki cyfrowe wysyłamy na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W tytule wiadomości należy wpisać "Kapsuła czasu - Zamykamy na 25 lat".

Listy, zamknięte w kopercie, na której należy napisać: IMIĘ I NAZWISKO ADRESATA należy wrzucać do "Skrzynki poczty historycznej", która zainstalowana jest pod "telebimem" przy Armii Krajowej 40. Koperty z zawartością można także dostarczać do Biblioteki Publicznej w Żarowie, w godzinach funkcjonowania placówki: (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.30). Pliki elektroniczne, tj. autorskie nagrania audio, wideo, pliki tekstowe, zeskanowane zdjęcia z albumów rodzinnych, współczesne fotografie miasta i najbliższych, refleksje i przemyślenia wysyłamy na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. Dozwolone formaty plików to: MP3, MP4, JPG, PNG, PDF.

Kapsuła Czasu powstanie w ramach projektu "Opowiadania o mieście", który składa się z trzech współgrających ze sobą części: Mapa Opowiadań Historycznych (teksty "historyczne" przeczytane są na ulicy przez zaproszonych wcześniej do współpracy mieszkańców miasta), Część wizualna (retrospektywne foto-slajdery, składające się z zeskanowanej wojennej pocztówki oraz autorskiej, współczesnej fotografii) oraz Kapsuła Czasu (pliki wchodzące w skład "mapy opowiadań historycznych", wspomnienia narracyjne bohaterów projektu, zeskanowane pocztówki).

Projekt realizowany jest w ramach stypedium, które przyznało: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Twórca projektu: Tomasz Nycz. Organizator: Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Urząd Miejski w Żarowie, Partner: Puruno, igutek.pl. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa GEOSPACE

Materiały można dostarczać do 20 listopada. Kapsuła Czasu zostanie zamknięta w sobotę, 25 listopada o godz. 17.00. Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wydarzeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group