Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zapisy do przedszkoli

Wtorek, 3 marca 2020, 13:31
Autor: red
Świdnica: Zapisy do przedszkoli
Fot. UM Świdnica
Rekrutacja do świdnickich miejskich przedszkoli rozpocznie się 2 marca. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się ona w systemie elektronicznym. Wnioski należy wypełnić korzystając ze strony swidnica.przedszkola.vnabor.pl.

O miejsce w przedszkolu mają prawo się ubiegać dzieci 3-, 4-, 5- i 6-letnie czyli urodzone w latach 2014 - 2017. Rodzice muszą wypełnić wniosek w systemie elektronicznym, wskazując w nim 3 wybrane przedszkola, określając kolejność od najbardziej do najmniej preferowanego, a następnie wydrukowany wniosek złożyć w przedszkolu wskazanym jako najbardziej preferowane.

We wszystkich państwowych placówkach obowiązuje pięć kryteriów ustawowych. Są one brane pod uwagę na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego. Oznacza to, że w pierwszej kolejności do przedszkola dostanie się:

dziecko z rodziny wielodzietnej,
dziecko z niepełnosprawnością,
dziecko, którego rodzice albo rodzeństwo są osobami z niepełnosprawnością,
dziecko, które wychowuje tylko jeden z rodziców,
dziecko, które wychowuje się w rodzinie zastępczej.

Podczas rekrutacji do przedszkoli brane będą również pod uwagę oprócz kryteriów rządowych, kryteria samorządowe określone w uchwale Rady Miejskiej w Świdnicy, czyli dodatkowe punkty będzie można otrzymać za to, że:

dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni lub rodzic/opiekun prawny samotnie wychowujący pracują lub studiują w trybie dziennym lub prowadzą gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą,
rodzeństwo zgłaszanego dziecka korzysta już z usług tego przedszkola,
zgłaszanych będzie jednocześnie do tej samej placówki dwoje i więcej dzieci,
dziecko korzystać będzie z usług przedszkola w czasie przekraczającym 8 godzin.

Listy kandydatów zakwalifikowanych (spełniających kryteria ustawowe i określone w uchwale Rady Miejskiej w Świdnicy) i niezakwalifikowanych, zostaną ogłoszone w placówkach oświatowych 23 marca br. Do 30 marca rodzice powinni potwierdzić swoją decyzję o wyborze danego przedszkola pisemnie w placówce. 2 kwietnia opublikowane zostaną ostateczne listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Szczegółowych informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej udzielają dyrektorzy przedszkoli.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group