Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zapisy na rajd rowerowy

Wtorek, 29 sierpnia 2023, 7:35
Autor: red
Świdnica: Zapisy na rajd rowerowy
Fot. organizatorzy
Rajd Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Już dziś startują zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023, który zaplanowano na niedzielę, 17 września. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko - Jaworskie”. Zapisy potrwają do wtorku, 12 września.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, alternatywnych środków transportu, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dbania o środowisko i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/AQ2ae8RpCvWBzN536

Ilość miejsc jest ograniczona do 990, dlatego o uczestnictwie w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń.

Rajd rowerowy wystartuje 17 września o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (zbiórka uczestników od godz. 9.30). Trasa wynosi ok. 10 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie, jak podczas każdego rajdu, grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Po rajdzie, od godz. 11.00 do godz. 14.00, na terenie ŚOSiR odbędzie się piknik sportowo – rekreacyjny, podczas którego zaplanowano zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Będzie można nabyć kupony – każdy po 5 zł, które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group