Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Zapnij pasy!

Środa, 11 maja 2011, 19:14
Aktualizacja: 19:15
Autor: red.
powiat świdnicki: Zapnij pasy!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jeszcze do godz. 22.00 drogówka działa mocniej niż zwykle – i kontroluje, czy wszyscy w samochodach mają pozapinane pasy bezpieczeństwa.

- Zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie uczestniczenia w wypadku drogowym to najczęściej jedyna szansa na przeżycie - mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil ze świdnickiej policji. - Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci. Dlatego, policjanci na terenie powiatu świdnickiego dzisiaj w godzinach 6-22 przeprowadzają na drogach działania kontrolne mające na celu skontrolowanie jak największej liczby pojazdów i sprawdzenie czy osoby w nich jadące stosują się do tego obowiązku. W trakcie kontroli policjanci sprawdzą również kierowców pod kątem trzeźwości.

Funkcjonariusze wykorzystają urządzenia do pomiaru użycia narkotyków i alkoholu. Kontrolują też dokumenty wymagane przy kontroli drogowej oraz stan techniczny pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group