Czwartek, 8 czerwca
Imieniny: Maksyma, Seweryna
Czytających: 1186
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Zapnij pasy bezpieczeństwa – one ratują życie!

Wtorek, 15 stycznia 2013, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: red.
Kraj: Zapnij pasy bezpieczeństwa – one ratują życie!
Fot. archiwum
Pasy bezpieczeństwa często ratują życie tym, którzy podróżują samochodami i autobusami. Dlatego kierowcy i pasażerowie powinni korzystać z tego prostego i skutecznego urządzenia. Jedną z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych jest lekceważenie przez nich obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Wsiadając do pojazdu, powinniśmy pamiętać, że pasy bezpieczeństwa wpływają na skutki wypadków drogowych. Podczas zderzenia na drodze poduszka powietrzna zabezpiecza kierującego i pasażerów przed urazami i zwiększa szanse przeżycia tylko w przypadku stosowania pasów. Pamiętajmy też o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych, gdyż zdecydowana większość ofiar śmiertelnych wypadków wśród najmłodszych to właśnie pasażerowie pojazdów.

Z policyjnych statystyk wynika, że jedną z największych przyczyn dużej śmiertelności wypadków drogowych jest lekceważenie przez kierowców i pasażerów obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Przypominamy, że za jazdę bez zapiętych pasów grozi mandat karny w wysokości 100 zł oraz 4 punkty. Za niedopełnienie obowiązku przewożenia dziecka w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 punktów, a za przewożenie pasażera niezgodnie z przepisami - 100 zł i 4 punkty. Mandatem zostaną ukarani zarówno kierowca, jak i pasażerowie, którzy nie podporządkują się temu obowiązkowi.

(KMP Wałbrzych)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group