Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/ Krzyżowa: Zapraszamy na bal– zatańcz dla Mai

Wtorek, 14 lutego 2012, 9:14
Aktualizacja: 9:17
Autor: red
Świdnica/ Krzyżowa: Zapraszamy na bal– zatańcz dla Mai
Fot. użyczone
Jeśli kochasz – przyjdź. Jeśli jesteś wrażliwy – przyjdź. Jeśli chcesz pomóc – przyjdź. Już 18 lutego odbędzie się III edycja akcji charytatywnej na rzecz Mai, 5–latki ze Świdnicy, która od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą. W tym roku specjalnie dla niej organizowany jest Bal Charytatywny!

Karnawał w pełni! Na pewno planują Państwo przynajmniej raz w tym radosnym czasie wybrać się na prawdziwy bal. Dobrą zabawę można połączyć z dobrym uczynkiem.

Sobota, 18 lutego, godzina 20.00 – warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu. To wtedy w Krzyżowej, niedaleko Świdnicy, zostanie zorganizowany najgorętszy bal tegorocznego karnawału. Najgorętszy, bo organizatorzy – Małgorzata i Sebastian Tyczyno oraz Elżbieta Gawkowska z firmy Bazalt SA – gwarantują nie tylko świetną zabawę przy dobrej muzyce i suto zastawionych stołach. Będzie też można dołożyć swoją cegiełkę do rehabilitacji małej świdniczanki – Mai Tyczyno. Na ten cel zostanie przeznaczony dochód ze sprzedaży biletów – kosztują one 130 złotych od osoby – a także z aukcji przedmiotów, którą zaplanowano w trakcie zabawy.
Maja – bohaterka życia
Maja ma pięć lat. Jak każde dziecko całymi dniami bawi się i psoci – jednak, aby móc to robić, dziewczynka i jej rodzice muszą poświęcać o wiele więcej wysiłku niż inni. Maja urodziła się bowiem z wadą genetyczną: delecją długiego ramienia chromosomu 2. To wiąże się z wieloma chorobami, z którymi dziewczynka zmaga się od urodzenia, między innymi wadą wzroku i słuchu, nieprawidłową pracą nerek i żołądka czy wodogłowiem. Choroba wymaga kosztownej rehabilitacji, pochłaniającej miesięcznie kilka tysięcy z domowego budżetu państwa Tyczyno. – Maja jest dla nas największym skarbem. Każdego dnia obserwujemy, jak bohatersko znosi ból i cierpienie. Staramy się, aby jej dzieciństwo w jak najpełniejszym zakresie wypełniała radość. Często jednak nasze starania ograniczają zasoby finansowe, którymi dysponujemy. Staramy się więc nie poddawać i walczymy o polepszenie życia naszej córeczki – wyznaje Małgorzata Tyczyno. Rodzice Mai od lat organizują specjalne akcje charytatywne na rzecz Mai, angażując lokalne społeczeństwo. Do działań każdego roku włącza się co raz większa grupa podmiotów i osób prywatnych, a także media, które postanowiły po prostu POMÓC. Na co dzień większość z nas zapomina o tym, jak dobrze jest tworzyć dobro… Na co dzień większość z nas biegnie w szalonym maratonie nie odrywając wzroku od mety pod szyldem SUKCES. Na co dzień wielu z nas zapomina o tym, że zwykły gest, że także drobna przyjemność może ratować ludzkie życie.

18 luty – Możemy na Ciebie liczyć?

Na rzecz Mai grały już w Świdnicy kabarety Poszukiwani i Czwarta Fala, pomagali też artyści z całej Polski, przekazując swoje dzieła na zorganizowaną w ubiegłym roku aukcję. Potrzeby jednak wciąż rosną, dlatego w tym roku dla Mai przygotowywany jest bal w Krzyżowej. Wybrać się na niego może każdy z Was, do czego serdecznie zachęcamy. To właśnie tam warto być 18 lutego wieczorem! 18 luty to również idealna okazja, by uczcić walentynki – połączyć miłość do ukochanej osoby i drugiego, 5-letniego człowieka.

Bal dla Mai – jedynie 130 zł

Bal odbędzie się w Krzyżowej, koło Świdnicy. Impreza rozpoczyna się o godz. 20.00. Godzina zakończenia nie jest znana. Organizatorzy zapewniają uczestnikom catering oraz transport na Bal ze Świdnicy i z Wałbrzycha. Podczas Balu odbędzie się również licytacja cennych przedmiotów, m.in. książki z autografem od Anny Dymnej, Martyny Wojciechowskiej, Jolanty Kwaśniewskiej, srebrna broszka od premiera Donalda Tuska, płaskorzeźby z kancelarii prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, obrazy Aleksandra Kormana, biżuteria firmy METIER, wazony ze studia Borowski. Koszt biletu to jedynie 130 zł od osoby. Aby wziąć udział w balu należy do 12 lutego dokonać wpłaty w wysokości kosztu biletu na specjalne konto:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Ul. Traugutta 112 bud. E
50-420 Wrocław
20 1160 2202 0000 0000 2405 0915
Na miejsce uczestnicy powinni zabrać ze sobą potwierdzenie dokonania wpłaty. Dodatkowe informacje o biletach można uzyskać wysyłając pytanie na adres Pani Małgorzaty Tyczyno: malgos.ty@gmail.com

Pomóc Mai można również w inny sposób:
- wpłacając darowizny bezpośrednio na konto dziewczynki:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
ul. Traugutta 112 budynek E
50-420 Wrocław
KRS 0000037904
Bank PeKaO S.A. I oddział Wrocław
Nr 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia „LALKA”

1% podatku: KRS 0000050135z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia ,, LALKA"

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group