Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 859
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zapraszamy na Dni Kolejarza

Czwartek, 24 listopada 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:25
Autor: PAW
Jaworzyna Śląska: Zapraszamy na Dni Kolejarza
Fot. użyczone
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do Jaworzyny Śląskiej w dniach 25–27 listopada w godz. 9.00–16.00 na Dni Kolejarza.

Zarówno młodszym, jak i starszym miłośnikom kolei, organizatorzy zapewnią wiele atrakcji – przedstawią historię kolei, pracę kolejarza od zaplecza, zaprezentują nowoczesny i historyczny tabor, przedstawią umundurowanie pracowników kolei.

Podczas „Dni Kolejarza” uruchomiony będzie parowóz Tkt48-18 – zaprezentowane zostaną czynności związane z obsługą, czyli obrządzanie parowozu, zobaczą Państwo pracę drużyny parowozowej, wnętrze budki maszynisty oraz obracanie parowozu na obrotnicy.

Na największej w regionie makiecie kolejowej w skali H0, która do niedawna służyła do nauki przyszłym kolejarzom odpowiedzialnym za organizację ruchu pociągów, zaprezentowany zostanie przebieg pracy manewrowej na kolei.

Na „najmłodszych kolejarzy” będzie czekać Minikolejka oraz drobne upominki.
Dni Kolejarza w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to pełne atrakcji święto, w czasie którego będą mogli Państwo poznać polską dawną kolej z jak najlepszej strony.

DZIEŃ KOLEJARZA to polskie święto kolejarzy i pracowników kolei obchodzone corocznie od 1981 roku 25 listopada w dniu wspomnienia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Obchody Dnia Kolejarza to tradycja sięgająca XIX wieku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group