Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Zapraszamy na festiwal do Dobromierza

Poniedziałek, 23 lutego 2015, 11:47
Aktualizacja: 14:29
Autor: red.
Dobromierz: Zapraszamy na festiwal do Dobromierza
Fot. UG Dobromierz
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu zaprasza do wzięcia udziału w Festiwalu pt. ,,Dolny Śląsk na ludowo”, który odbędzie się w sobotę, 28 lutego o godz. 15:00 w świetlicy wiejskiej w Roztoce.

Celem organizacji festiwalu jest aktywizacja społeczności lokalnej, promowanie i upowszechnianie kultury ludowej, promocja zasobów kulturowych i produktów lokalnych, prezentacja dorobku artystycznego, integracja pokoleń oraz inspirowanie działań folklorystycznych.

Wśród zespołów, które wezmą udział w prezentacji swojej twórczości, oprócz dobrze znanych Dobromierzan i Czerwonych Róż, wystąpią również: Ale Babki z Witoszowa Dolnego, Bolkowianie, Kostrzanie, Goczałkowianie, Akord ze Świebodzic, Jarzębina z Kobierzyc, Kapela Jana Boduszko z Siemianic, Marzenie z Żelazna oraz Żarowianie.

Spotkanie zespołów ludowych i śpiewaczych kapel z różnych miejscowości Dolnego Śląska, sprzyjać będzie wymianie doświadczeń, przedstawieniu tradycji, ludowych piosenek, a także nawiązaniu współpracy organizatorów z innymi instytucjami kultury. Przygotowany na tę okazję zbiór pieśni i strojów regionalnych, ułatwi zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2007-2013.

Serdecznie zapraszamy!

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group