Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1029
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zapraszamy na festyn do Parku Centralnego

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 7:10
Aktualizacja: 16:12
Autor: red
Świdnica: Zapraszamy na festyn do Parku Centralnego
Fot. organizatorzy
Zakończyły się prace w Parku Centralnym w Świdnicy. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Rewaloryzacja terenów zieleni w Świdnicy”, na który miasto pozyskało ponad 7 milionów złotych dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Aby zaakcentować to ważne dla naszego miasta wydarzenie, serdecznie zapraszamy do udziału w symbolicznym przecięciu wstęgi w niedzielę, 9 czerwca o godz. 14.00. Otwarciu towarzyszyć będzie program artystyczny przygotowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Animatorzy zorganizują także gry i zabawy dla najmłodszych.

Przypomnijmy, że zakres zadania obejmował, m.in.: remont i przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, montaż obiektów małej architektury (ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, koszy na psie odchody), wykonanie instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, przebudowę, odbudowę i renowację schodów terenowych prowadzących na dawny cmentarz św. Mikołaja i rozarium oraz budowę altanki wraz ze schodami, budowę fontanny centralnej i dwóch fontann pływających, budowę trzech mostów. Na powierzchni ponad 2300 metrów kwadratowych powstało nowe miejsce zabaw dla najmłodszych oraz strefa fitness dla nieco starszych świdniczan.

Obszar objęty rewitalizacją to ponad 12 ha. Łączny koszt zadania wyniósł około 19 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group