Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zapraszamy na IV Prelekcję Historyczną

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 17 października 2016, 8:01
Autor: red
Fot. organizatorzy
To już kolejna Prelekcja Historyczna, którą dla miłośników historii przygotowała Żarowska Izba Historyczna.

Tym razem Bogdan Mucha zaprosił do Żarowa Krzysztofa Kaszuba, który opowie uczestnikom o templariuszach i tajemnicach strzegomskich podziemi.
- Od lat bada dzieje miasta, penetruje archiwa, zdobywa dokumenty, odkrywa nieznane wątki historyczne. Jest autorem książek: "Strzegomskie kościoły i klasztory", "Terra Sigillata de Strigonensis". Współpracował przy tworzeniu strzegomskiej monografii autorstwa Magdaleny Hennig. Jest autorem publikacji dotyczących okolicy oraz przewodników, folderów i artykułów prasowych. Projektodawca dokumentacji krzyży pokutnych rozmieszczonych na ziemi strzegomskiej, doprowadził do odsłonięcia tablic upamiętniających ważne wydarzenia z dziejów miasta. Obecnie pracuje nad książką poświęconą w całości architekturze strzegomskiej bazyliki pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Podczas prelekcji z pewnością uchyli również rąbka tajemnicy odnalezionych ostatnio dokumentów - mówi Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.

Z kolei o zabytkach, ukrytych skarbach, odkryciach archeologicznych oraz o życiu dawnych mieszkańców gminy Żarów opowie specjalista d/s zbiorów muzealnych, archeolog Bogdan Mucha - autor książki "Ziemia Żarowska. Od prehistorii do współczesności".

IV Żarowska Prelekcja Historyczna zaplanowana została na piątek, 21 października w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group