Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zapraszamy na IV Prelekcję Historyczną

Poniedziałek, 17 października 2016, 8:01
Autor: red
Żarów: Zapraszamy na IV Prelekcję Historyczną
Fot. organizatorzy
To już kolejna Prelekcja Historyczna, którą dla miłośników historii przygotowała Żarowska Izba Historyczna.

Tym razem Bogdan Mucha zaprosił do Żarowa Krzysztofa Kaszuba, który opowie uczestnikom o templariuszach i tajemnicach strzegomskich podziemi.
- Od lat bada dzieje miasta, penetruje archiwa, zdobywa dokumenty, odkrywa nieznane wątki historyczne. Jest autorem książek: "Strzegomskie kościoły i klasztory", "Terra Sigillata de Strigonensis". Współpracował przy tworzeniu strzegomskiej monografii autorstwa Magdaleny Hennig. Jest autorem publikacji dotyczących okolicy oraz przewodników, folderów i artykułów prasowych. Projektodawca dokumentacji krzyży pokutnych rozmieszczonych na ziemi strzegomskiej, doprowadził do odsłonięcia tablic upamiętniających ważne wydarzenia z dziejów miasta. Obecnie pracuje nad książką poświęconą w całości architekturze strzegomskiej bazyliki pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Podczas prelekcji z pewnością uchyli również rąbka tajemnicy odnalezionych ostatnio dokumentów - mówi Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.

Z kolei o zabytkach, ukrytych skarbach, odkryciach archeologicznych oraz o życiu dawnych mieszkańców gminy Żarów opowie specjalista d/s zbiorów muzealnych, archeolog Bogdan Mucha - autor książki "Ziemia Żarowska. Od prehistorii do współczesności".

IV Żarowska Prelekcja Historyczna zaplanowana została na piątek, 21 października w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group