Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zapraszamy na koncert charytatywny

Niedziela, 19 lutego 2017, 17:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lutego 2017, 12:02
Autor: red
Świdnica: Zapraszamy na koncert charytatywny
Fot. organizatorzy
W imieniu Zarządu Fundacji Małgorzaty Dziury–Sztejnberg "Bliżej Siebie" zapraszamy na niezwykłe wydarzenie muzyczne Charytatywny Koncert Operetki Wiedeńskiej dla Artura Klaja "W rytmie walca i czardasza".

Koncert poprowadzą i wystąpią śpiewacy wrocławskich scen muzycznych, oklaskiwani także w USA, Australii i całej Europie:

Dorota Ujda-Jankiewicz - niezwykła sopranistka i Andrzej Jankiewicz - tenor (prywatnie małżonkowie). Są to śpiewacy obdarzeni wspaniałymi głosami o pięknej barwie. Oczarują Państwa nie tylko wrażliwością i muzykalnością ale także idealnym doborem utworów, mnóstwem pięknych kostiumów i ciekawą choreografią. Ich urok osobisty, sceniczny temperament i bardzo dobry kontakt z publicznością powodują, że już od pierwszych chwil zyskują sobie sympatię widzów przenosząc ich do zaczarowanej krainy muzyki. Koncert "W rytmie walca i czardasza" zawiera najpiękniejsze arie i duety z najbardziej znanych operetek J. Straussa, E. Kalmana, Fr. Lehara i innych.

Udział w koncercie będzie dla Państwa nie tylko ucztą dla ducha ale również sposobem pomocy dla mieszkańca Świdnicy Artura Klaja, który od dzieciństwa zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mimo choroby Artur skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom technika informatyka. Za nim jest 12 operacji i lata ćwiczeń pod okiem rehabilitantów. Jego marzeniem jest samodzielne chodzenie, pojawiła się na to szansa. Artur został zakwalifikowany do leczenia eksperymentalną terapią komórkami macierzystymi, które mogą pomóc w regeneracji układu nerwowego. Ta metoda leczenia została już wdrożona u innego świdniczanina, Pana Michała Szalińskiego – podopiecznego naszej Fundacji.

Terapia u Artura rozpocznie się już w tym miesiącu (luty br.) w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie. Leczenie komórkami macierzystymi nie jest refundowane przez NFZ.

Do tej pory na leczenie Artura udało się uzbierać niecałe 40 tysięcy złotych, co pozwoli na podanie dwóch dawek (wersja tańsza).

Koszt jednej dawki zależy od sposobu podania.

Może to być kwota za jedno podanie 14 200 zł – podanie w kręgosłup do płynu rdzeniowo-kręgowego lub 19 700 – podanie dożylne.

Takich podań-dawek trzeba minimum od 3 do 5.

Artur i jego mama nie są w stanie sfinansować kosztów leczenia dlatego Fundacja „Bliżej Siebie” chce pomóc tej rodzinie, bo trzeba, bo warto, bo nie zostawimy ich samych w potrzebie. Bilet na koncert będzie znakomitym sposobem na pomoc Arturowi w jego walce o zdrowie i sprawność. Liczymy na Państwa pomoc i zakup cegiełek wstępu na Koncert.

Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na specjalny rachunek bankowy (subkonto) Artura i przeznaczony na jego leczenie. Bilet na koncert będzie znakomitym sposobem na pomoc Arturowi w jego walce o zdrowie i sprawność.

Zapraszamy do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43, dnia 12 marca 2017 r. (niedziela) na godz. 16.00.

Cegiełki wstępu w cenie 25 zł. – parter, 20 zł. – balkon do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej – ul. Wewnętrzna 2 (wejście od strony Rynku) codziennie w godz. 10:00 – 18.00.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonów:
785 279 409,784 007 421, 74/852 02 90

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group