Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zapraszamy na sesję fotograficzną

Środa, 14 lutego 2018, 9:40
Autor: red
Żarów: Zapraszamy na sesję fotograficzną
Fot. organizatorzy
"Twarze Polaków – portret społeczeństwa" to projekt fotograficzny Wojciecha Grzędzińskiego laureata World Press Photo mający na celu pokazanie nas, Polaków, w 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Bez względu na wiek, wygląd, poglądy, wiarę. Zapraszamy każdego, kto tylko chciałby stanąć na kilka minut przed obiektywem. Sesja fotograficzna została zaplanowana na 19 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie w godzinach 13.00-20.00

W różnych miejscach w Polsce, z północy na południe i ze wschodu na zachód, autor planuje wykonać ponad tysiąc portretów. Kolekcja zdjęć ukazujących różnorodność osób, indywidualność bohaterów, zestawiona w całość przedstawi obraz polskiego społeczeństwa. - Portrety wykonywać będę podczas plenerowych wydarzeń kulturalnych, w miejscach zrzeszających poszczególne grupy społeczne czy podczas zwykłych dni w zwykłych miejscach, gdzie do przenośnego studia zapraszać będę chętnych do pozowania. Każdy uczestnik sesji otrzyma mailem wybrane zdjęcie oraz dzień po sesji odbitkę fotografii Fuji Instax - mówi Wojciech Grzędziński, autor projektu.

Projekt realizowany jest w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest FujiFilm Polska.

Wojciech Grzędziński - (ur. 1980, w Warszawie). Fotoreporter. Laureat kilkudziesięciu konkursów fotograficznych w tym World Press Photo, Visa D'Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011-2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group