Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 671
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zaproszenie na badania profilaktyczne płuc i piersi

Sobota, 12 listopada 2011, 8:45
Aktualizacja: 11:27
Autor: red
Świdnica: Zaproszenie na badania profilaktyczne płuc i piersi
Fot. red
Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zostało koordynatorem BEZPŁATNYCH BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH KLATKI PIERSIOWEJ natomiast świdnickie Amazonki zapraszają na dzień profilaktyki " Mam haka na raka"

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zostało koordynatorem BEZPŁATNYCH BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH KLATKI PIERSIOWEJ realizowanych w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZWALCZANIA CHORÓB NOWOTWOROWYCH. Projekt ten ma na celu nakłonić społeczeństwo do przeprowadzenia darmowych badań tomografii komputerowej klatki piersiowej, w celu sprawdzenia stanu płuc. Projekt ruszył w połowie września 2011 roku i przewiduje możliwość przebadania 1000 osób. Do dnia dzisiejszego wykonano 400 badań. Program trwać będzie jeszcze do końca tego miesiąca.

DLA KOGO JEST PROGRAM:
Program skierowany jest do osób w wieku od 55 do 75 lat palących co najmniej 1 paczkę papierosów dziennie przez minimum 20 lat. Zasięg akcji obejmuje powiaty województwa dolnośląskiego i opolskiego, w których odsetek operacyjności nowotworu płuc jest niższy niż 10 proc. Są to w woj. dolnośląskim powiaty: górowski, jeleniogórski, kłodzki, lubański, lwówecki, milicki, oławski, strzeliński, świdnicki, trzebnicki, wałbrzyski, wołowski, złotoryjski i w woj. opolskim: kluczborski, namysłowski, oleski, kędzierzyńsko-kozielski.

GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ:
Osoby kwalifikujące się do badania powinny zgłosić się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty (np. pulmonologa) po skierowanie na badanie.

GDZIE MOŻNA SIĘ PRZEBADAĆ:
Po uzyskaniu skierowania, należy umówić się telefonicznie na bezpłatne badanie do wybranej placówki tomografii komputerowej:

1.NZOZ Wrocławskie Centrum Medyczne
Ul. Grabiszyńska 105
tel 71 334 96 93/94
Wrocław
2.NZOZ Wałbrzyskie Centrum Medyczne
Ul. Sokołowskiego 4
tel 74 666 58 20
Wałbrzych
3.NZOZ Legnickie Centrum Medyczne
Ul. Iwaszkiewicza 5
tel. 76 855 05 90/91
Legnica

16 listopada w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 Świdnickie Stowarzyszenie „ Amazonki” zaprasza panie na dzień profilaktyki” Mam haka na raka”, który rozpocznie się o godzinie 17.00. W programie min. - wykład dr onkolog Agnieszki Ignatowicz –Pacyny, wykład dr nauk fizjoterapeutycznych Macieja Majewskiego, nauka samobadania piersi, badanie ciśnienia i poziomu cukru, występy młodych artystów z MDK. Serdecznie zapraszamy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group