Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zaproszenie na Drzwi Otwarte i obchody Dnia Olimpijczyka w Gimnazjum nr 2

Sobota, 2 marca 2013, 9:42
Autor: red.
Świdnica: Zaproszenie na Drzwi Otwarte i obchody Dnia Olimpijczyka w Gimnazjum nr 2
Fot. użyczone
11 marca w godzinach 8.00–14.00 Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy zaprasza wszystkich na obchody Dnia Olimpijczyka połączone z Drzwiami Otwartymi szkoły.

Przyjmując dla szkoły w 2009 r. imię Polskich Olimpijczyków wzięliśmy na siebie zobowiązanie, aby popularyzować wśród młodzieży ideę olimpijską, rozwijać zainteresowania uczniowskie oraz propagować sportowy i zdrowy styl życia.

Różnorodne działania prowadzone będą w tym dniu na różnych poziomach szkoły równocześnie. Przygotowano wiele atrakcji, które czekają wszystkich odwiedzających nas gości. Chcemy sprawić, aby było to wielkie, radosne święto szkoły, które będzie przebiegać w atmosferze zabawy. Rozpocznie ją Wielki Test Olimpijski (dla uczniów, rodziców i nauczycieli). Odbędą się także liczne występy kabaretowe, konkursy, quizy, rozgrywki sportowe młodzieży, mecze z rodzicami.

Nazwa tegorocznej imprezy, „Nasza Mała Olimpiada”, odnosić się będzie do ostatniej olimpiady letniej i zimowej. Rozegrany zostanie także finał „Spotkań z matematyką” – na zakończenie cyklu spotkań z młodzieżą klas VI świdnickich szkół podstawowych, połączony ze zwiedzaniem szkoły. Spotkania te w interesujący sposób łączą matematykę z innymi przedmiotami (muzyka, chemia i inne przedmioty), oraz pokazują, że z matematyką można się zaprzyjaźnić.

Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy do wspaniałej zabawy. Do dyspozycji gości będzie stołówka i sklepik, a także słodycze, napoje i ciasta.
Na wszelkie pytania zainteresowanych odpowiadać będzie dyrektor szkoły Pani Alicja Matysik do godziny 15.00. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia szkoły wzięcia udziału w przygotowanych atrakcjach.

(Opracowanie: Urszula Besztyga)

CZĘŚĆ I - Dzień Olimpijczyka

Od godz. 8.00 do 11.00 --- Obchody Dnia Olimpijczyka pod hasłem „Nasza Mała Olimpiada” (konkursy: o tematyce sportowej, plastyczne, z wiedzy o polskich olimpijczykach, zawody sportowe i in.).
Sala gimnastyczna: Liga klas – mecz piłki halowej, Wielki Test Olimpijski (dla uczniów, rodziców i nauczycieli), spotkanie ze znanymi sportowcami i absolwentami naszego gimnazjum.
Hol parteru: Konkursy i wystawy plastyczne.
Hol I piętra: Pokaz mody sportowej.
Sala kolumnowa: Quiz Olimpijski.
Sala audiowizualna: 8.30-10.00 Film o sporcie.
Od godz. 11.00 „Uczniowie z pasją, ludzie z pasją” -spotkanie z instruktorem wspinaczki skalnej, pilotem paralotni p. Waldemarem Sawko (Cz.1).
Inne: Szkolny turniej tenisa stołowego, sprawdzian wysiłkowy (siłownia); konkurs geograficzny „Reminiscencje z Podróży po Antypodach”

CZĘŚĆ II – Drzwi Otwarte

Od godz. 11.00 do 15.00

Sala gimnastyczna: Spotkanie z Olimpijczykiem, p. Darią Kubiesz.
Spotkanie ze znanymi sportowcami i absolwentami naszego gimnazjum.
Sala kolumnowa: „Mam talent i się nim chwalę”, występy wokalne, instrumentalne i kabaretowe uzdolnionych uczniów naszego gimnazjum.
Hol I piętra: Konkurencje plastyczne - konkursy, wystawy, prezentacje oraz projekty uczniowskie: „Plastyczne talenty”, „Sportowe graffiti”(wystawa prac), Hip- hop (prezentacja), Subkultury (prezentacja), warsztaty rysunkowe (rysowanie karykatur) oraz spotkanie z artystą – Mariuszem Kędzierskim.
Sale lekcyjne – lekcje otwarte, w tym: zabawy z językiem niemieckim, pokaz doświadczeń z fizyki, pokaz doświadczeń biologiczno – chemicznych, karaoke.
Sala audiowizualna biblioteki szkolnej – „Uczniowie z pasją, ludzie z pasją” -spotkanie z instruktorem wspinaczki skalnej, pilotem paralotni p. Waldemarem Sawko (Cz.2).
Hol II piętra: Finał „Spotkań z matematyką” uczniów klas szóstych świdnickich szkół podstawowych.
Pracownie komputerowe - Prezentacja tworzenia strony internetowej szkoły i innych osiągnięć uczniów w zakresie posługiwania się technologią informatyczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group