Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zaproszenie na dyktando

Czwartek, 22 sierpnia 2019, 17:13
Autor: red
Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy po raz czternasty jest organizatorem "Dyktanda Świdnickiego".

Celem konkursu jest zachęcenie do pracy nad doskonaleniem własnych umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej, poszerzenie wiedzy ogólnej, kształtowanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, usystematyzowanie i utrwalenie reguł i zasad pisowni polskiej.

Organizatorzy zapraszają do pisania dyktanda urzędników zatrudnionych w jednostkach samorządu terytorialnego miasta Świdnica, gminy Świdnica, powiatu świdnickiego oraz firm, zakładów pracy i urzędów. Wezmą oni udział w dodatkowej klasyfikacji punktowej, której zadaniem będzie wyłonienie urzędnika "Samorządowego Mistrza Ortografii" oraz przyznanie urzędowi lub zakładowi pracy tytułu "Mistrz Ortografii".

Celem inicjatywy jest stworzenie ruchu społecznego na rzecz podnoszenia poziomu kultury języka urzędowego i doskonalenia kompetencji językowych urzędników.

Zapraszamy z grona pracowników każdego urzędu osobę (za wyjątkiem osób z wykształceniem polonistycznym), które będą reprezentowały placówkę w walce o puchar ufundowany przez starostę świdnickiego oraz tytuł "Mistrz Ortografii".

XIV Dyktando Świdnickie odbędzie się 21 września 2019 r. o godz. 10.00 w Sali narad Urzędu Miejskiego przy ul. Armii Krajowej 49. Zgłoszenie udziału w formie pisemnej lub elektronicznej prosimy przesłać na adres: 58-100 Świdnica, ul. Wrocławska 16, skr. poczt. 159, tel. 664 18 63 13, e-mail: lkpswidnica@gmail.com w terminie do 19 września 2019 r.

Patronat nad imprezą objął starosta świdnicki i prezydent miasta Świdnicy. Serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group