Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaproszenie z Jaworzyny Śl.

Wiadomości: Region - Jaworzyna Śl.
Niedziela, 7 marca 2010, 7:29
Aktualizacja: 7:39
Autor: MPiK Jaworzyna Śl.
Fot. MPIK Jaworzyna Śl.
Zapraszamy miłośników zabytków techniki do honorowego patronatu i opieki nad zabytkami kolejowymi.

Inicjatywą Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku jest stworzenie wzorcowego modelu funkcjonowania ośrodka chroniącego dobra dziedzictwa przemysłowego, głównym celem naszego muzeum jest trwała ochrona tradycji z zakresu przemysłu.

W Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku mamy bardzo wiele zniszczonych zabytków kolejnictwa i przemysłu, chcąc przywrócić im dawny blask proponujemy adopcję zabytkowych parowozów. Chcemy odnaleźć chętnych, którzy zechcieliby pomóc finansowo lub poprzez wolontariat w odremontowaniu eksponatów muzeum.

Pomóc mógłby każdy – prywatna osoba czy też firma, finansując zewnętrzne odmalowanie malatury lokomotywy, przy takiej lokomotywie znalazłaby się specjalna tabliczka, na której umieścimy informację, przez kogo dany zabytek jest zaadoptowany. Honorowy patron - opiekun zabytków techniki kolejowej korzysta z wielu przywilejów w muzeum.
W muzeum prowadzimy również obozy dla wolontariuszy – głównie jest to młodzież studencka, która za nocleg i wyżywienie ma możliwość zyskać doświadczenie w pracy nad zabytkami techniki.

Celem tej akcji jest uświadomienie, że jest to nasz wspólny dobytek kulturowy i interes całej naszej społeczności o który powinniśmy dbać. Takie adopcje i organizacja wolontariatu mają również zaangażować ludzi w życie muzeum.
Serdecznie zachęcamy!

Więcej informacji:

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa
ul.Towarowa 4
58-140 Jaworzyna Śląska
tel/fax 0-74 856-43-30
www.muzeumtechniki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group