Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zarejestruj się – za darmo będą Cię informować o zagrożeniach dla mieszkańców okolic Bystrzycy

Sobota, 4 września 2010, 8:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 września 2010, 7:33
Autor: KO
Świdnica: Zarejestruj się – za darmo będą Cię informować o zagrożeniach dla mieszkańców okolic Bystrzycy
Fot. UM Świdnica
Świdniczanie przez SMS–a mogą otrzymywać: e–komunikaty dla mieszkańców miasta, informacje o miejskich imprezach sportowych i rekreacyjnych, o miejskich imprezach kulturalnych i rozrywkowych, a także wiadomości dla przedsiębiorców, wiadomości dla organizacji pozarządowych, komunikaty dla pasażerów komunikacji miejskiej i dla kierowców oraz – co ważne w ostatnich czasach – informacje dla mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie Bystrzycy.

- W najbliższym tygodniu do mieszkań i domów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bystrzycy trafi ulotka zachęcająca do rejestracji w bezpłatnym Samorządowym Informatorze SMS – mówi Agnieszka Dochniak z biura prezydenta Świdnicy. Od najbliższego poniedziałku bezpośrednio do domostw położonych przy ulicach m. in. Akacjowej, Bokserskiej, Częstochowskiej, Kliczkowskiej, Kraszowickiej, Lipowej, Mikołaja Kopernika, Nadbrzeżnej, Okrężnej, Równej, Sportowej, Śląskiej, Warszawskiej, Westerplatte, Wodnej, Wrocławskiej dostarczana będzie ulotka informacyjna.

Sekcja SISMS dla mieszkańców okolic rzeki to wiadomości o możliwych zagrożeniach oraz najważniejsze numery do kontaktu w sytuacjach kryzysowych.

- Zależy nam, by do świdniczan, szczególnie mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie Bystrzycy, na czas docierała informacja o ewentualnych zagrożeniach – mówi prezydent Wojciech Murdzek. - Ostatnie powodzie, które dotknęły różne części Polski, w tym Dolny Śląsk, potwierdzają, że w sytuacjach ekstremalnych liczy się przede wszystkim szybka i precyzyjna informacja skierowana do konkretnego mieszkańca i jego rodziny. Sprawny system ostrzeżeń jest kluczowy, gdy chodzi o ocalenie ludzkiego życia i dorobku przed żywiołem. Stąd ponowna zachęta, by zarejestrować się w systemie.

Aby skorzystać z bezpłatnego serwisu o zagrożeniach, świdniczanie muszą jedynie wysłać SMS na nr 661 000 112 o treści Tak.dsw01p. Samorządowy Informator SMS funkcjonuje od roku. Ponad tysiąc osób za jego pośrednictwem otrzymuje zapowiedzi najważniejszych miejskich imprez sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych, a także wiele innych wiadomości, które mogą być przydatne mieszkańcom. Korzystanie z usługi jest bezpłatne. Jedyny koszt to SMS aktywujący serwis. Przygotowanych jest osiem serwisów informacyjnych, do wyboru.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group