Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów: Budżet na 2016 rok przyjęty

Wtorek, 29 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Żarów: Budżet na 2016 rok przyjęty
Fot. www.um.zarow.pl
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej żarowscy radni jednogłośnie przyjęli budżet Żarowa. Jego najważniejszym elementem są inwestycje, na które gmina Żarów w 2016 roku przeznaczy ponad 19 milionów złotych. Za każdą z nich stoją potrzeby mieszkańców.

Przyszłoroczny budżet Żarowa to ponad 57 milionów złotych po stronie wydatków i ponad 52 milionów złotych po stronie dochodów. Różnica między dochodami i wydatkami stanowi planowany deficyt budżetu w wysokości 5.013.940 złotych, który zostanie pokryty przychodami z pożyczki i ze sprzedaży papierów wartościowych. Budżet w takim kształcie wcześniej pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Tak skonstruowany budżet zyskał również pozytywną opinię wszystkich stałych komisji Rady Miejskiej. Został także poparty przez Klub radnych Wspólnoty Samorządowej. - Projekt uchwały został opracowany w oparciu o przepisy Ustawy o finansach publicznych oraz dostosowany do potrzeb Gminy zarówno w zakresie zadań własnych bieżących gminy, jak i realizowanych inwestycji.

Świadczy o tym chociażby coraz większa ilość i różnorodność realizowanych zadań i zakupów inwestycyjnych. Ponadto budżet na rok 2016 wpisuje się w strategią dalszego rozwoju naszej gminy. Pozytywnie należy ocenić również wielkość dochodów ujętych w przyszłorocznym budżecie i w latach następnych, w tym planowanych do pozyskania ze środków nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, szczególnie na zadania planowane do realizacji w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej - mówiła podczas posiedzenia Iwona Nieradka z klubu radnych Wspólnota Samorządowa.

Budżet na 2016 rok został przyjęty jednogłośnie przez wszystkich radnych.
Wczorajsza sesja Rady Miejskiej w głównej mierze poświęcona była również omówieniu i przyjęciu Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz uchwaleniu najważniejszego dokumentu finansowego samorządu, budżetu na 2016 rok. Wcześniej dokumenty pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Skład orzekający RIO nie wniósł żadnych uwag do przedłożonego projektu budżetu.

Sesję Rady Miejskiej zakończyły wspólne życzenia. Radni podzielili się również opłatkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group