Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: „Żarów Dzieciom”

Sobota, 14 września 2019, 7:03
Autor: red
Żarów: „Żarów Dzieciom”
Fot. organizatorzy
Każdy z nas może pomóc! Już 22 września odbędzie się 4 edycja Żarowskich Biegów Strefowych, a wraz z nią akcja charytatywna dla Julki Malik i Adasia Szczurka.

Julka to 10-letnia dziewczynka, mieszkanka Żarowa, zmagająca się z ciężką chorobą - Zespołem Angelmana. Natomiast Adaś to 3-letni mieszkaniec wsi Łażany, który od urodzenia walczy z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką i rzadką chorobą genetyczną - Zespołem Aicardiego-Goutieresa. Tylko specjalistyczne leczenie oraz rehabilitacja pozwalają na rozwój i poprawę zdrowia dzieci. Dlatego tak bardzo ważne jest wsparcie finansowe rodzin, które ponoszą ogromne koszty leczenia. Nasza Gmina od wielu lat wspiera potrzebujące dzieci, mieszkańcy chętnie przyłączają się do akcji i wspomagają wydarzenia, chociażby uczestnictwem czy drobnym datkiem.

Aby pomóc wystarczy przyjść 22 września (niedziela) od godz. 9.00 na boisko Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. 1 Maja 2 w Żarowie i przyłączyć się do akcji. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji: kawiarenka ze sprzedażą napojów, przekąsek, ciepłych posiłków, a także słodkich łakoci, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo odbędzie się również rajd rowerowy dla wszystkich pasjonatów jednośladów trasą Żarów-Kalno-Bożanów-Żarów. W międzyczasie odbywać się będzie także 4. edycja Żarowskich Biegów Strefowych dla dzieci oraz dorosłych, których organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Cały dochód ze sprzedaży artykułów spożywczych, wpisowego na rajd rowerowy czy sprzedaży loterii fantowych zostanie przeznaczony na leczenie dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group