Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów: Emeryci przy wielkanocnym stole

Niedziela, 20 marca 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Żarów: Emeryci przy wielkanocnym stole
Fot. www.um.zarow.pl
Nadziewane jajka, żurek, wielkanocne pasztety, babki, serniki, mazurki i inne smakołyki. Takie przysmaki królowały na wielkanocnym stole żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi żarowscy seniorzy spotkali się na wspólnym wielkanocnym śniadaniu.

- To już kolejne śniadanie wielkanocne, na które zapraszają nas żarowscy emeryci. Cieszę się, że stało się tradycją i dziś, w tak miłym gronie możemy złożyć sobie świąteczne życzenia. Mam nadzieję, że świętowanie we wszystkich domach, w gronie rodzinnym będzie równie ciepłe i serdeczne - mówiła podczas spotkania z emerytami Anita Denes-Ziemkiewicz kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na świątecznym śniadaniu życzenia usłyszeli także inwalidzi. Tradycyjnie już, seniorzy z gminy Żarów, w przedświątecznym okresie obchodzą także święto inwalidy. - My seniorzy przychodzimy tutaj z wielką radością. Możemy się bawić, tańczyć i uczestniczyć w ciekawych projektach. Zawsze tak uroczyście obchodzimy różne uroczystości. Kalendarz naszych imprez jest naprawdę bardzo bogaty. Ale szczególną uwagę przywiązujemy do obchodzenia świąt. Mam nadzieję, że nikt w tych dniach nie będzie sam. I będzie mógł się cieszyć wspólnymi chwilami z najbliższymi - dopowiadała Danuta Kwiatkowska z żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również akcentów artystycznych w wykonaniu seniorów ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Za aktywność i zaangażowanie burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Anita Denes-Ziemkiewicz wyróżnili przedstawicieli żarowskiego związku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group