Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów – ferie ma półmetku

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 20 lutego 2017, 16:36
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2017, 9:48
Autor: red
Fot. UM Żarów
Minął już pierwszy tydzień zimowego wypoczynku dla uczniów. Niestety nie ma śniegu, ale za to dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia przygotowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu, żarowską bibliotekę, grupy zajęciowe na świetlicach wiejskich i Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja".

Najmłodsi nie mogą więc narzekać na nudę. Tegoroczne ferie w żarowskiej bibliotece upływają pod hasłem "Zima to ferii czas, biblioteka czeka, odwiedź nas".

Zajęcia plastyczne, integracyjne i konkursy. Jest w czym wybierać. - Tegoroczna oferta ferii w bibliotece cieszy się dużym zainteresowaniem. Codziennie rozbrzmiewa w bibliotece gwar i śmiech dzieci, które chętnie uczestniczą w naszych zajęciach. Tradycyjnie nie brakowało zajęć plastycznych, podczas których dzieci tworzyły walentynkowe kartki. Wybrano cztery pierwsze miejsca, ale każdy został nagrodzony poczęstunkiem. Wspólnie tworzyliśmy także prace z kawałków materiałów, które na czas trwania zajęć plastycznych, przekształciły odział dziecięcy w istną pracownię krawiecką. W związku z tym, że rok 2017 jest ogłoszony "Rokiem Wisły", na zajęciach połączyliśmy zabawę z nauką.

Na dużej mapie Polski zaznaczyliśmy linię Wisły, omawiając jej położenie. Każdy kolorował również swoją małą wersję mapki. Odbyły się także konkursy: karaoke i "językołamacze". Zajęcia wciąż trwają! Codziennie dzieci biorą udział w zabawach grupowych (rzucanie kółkami, łapki, kalambury, baba jaga patrzy, kolory, zanuć, układają puzzle), a także grają w gry komputerowe oraz planszowe. Dołącz do nas, nie nudź się w domu! - zachęca Stanisława Biernacka dyrektor żarowskiej biblioteki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group