Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów kontra dopalacze

Czwartek, 5 sierpnia 2010, 18:40
Aktualizacja: 18:42
Autor: KO
Żarów: Żarów kontra dopalacze
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Władze Żarowa interweniują u Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdnicy, w Urzędzie Skarbowym w Świdnicy i na policji. – Wszyscy wiedzą, że dzięki luce w przepisach, w takich miejscach jak to, sprzedający dopalacze kierując się chęcią zysku, w sposób legalny rozprowadzają substancje psychoaktywne – mówi Grzegorz Osiecki, zastępca burmistrza Żarowa. – Na etykietach i opakowaniach zamieszczają adnotację, że są to artykuły: „kolekcjonerskie, które nie nadają się do spożycia przez ludzi”.

Do żarowskiego urzędu gminy przyszła już odpowiedź inspektora sanitarnego, który w jednym ze sklepów z dopalaczami wykrył produkty, których skład kwalifikuje tylko do obrotu w aptekach.

- Na pozostałe odpowiedzi czekamy i mamy nadzieję, że je otrzymamy jak najszybciej, co pozwoli nam na podjęcie skuteczniejszych kroków – mówi Grzegorz Osiecki. – Żaden z samorządów nie ma instrumentów prawnych pozwalających na zabronienie prowadzenia tego typu działalności. Obecnie nie ma przepisów, na podstawie których można by skutecznie przeciwdziałać „dopalaczom”. Niestety parlament i rząd nie dostrzegają chyba narastającego problemu, bo nic nie słychać, aby przygotowywano jakiekolwiek rozwiązanie zabraniające sprzedaży tego typu „towaru”.

Urzędnicy apelują do rodziców, aby byli uczuleni na to, co ich dzieci kupują i gdzie przebywają. Do akcji uświadamiania ma włączyć się Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie i Młodzieżowa Rada Miejska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group