Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów: Nie zabrakło dla nikogo miejsca

Wtorek, 29 grudnia 2015, 14:44
Aktualizacja: 17:23
Autor: opr.red.
Żarów: Żarów:  Nie zabrakło dla nikogo miejsca
Fot. www.um.zarow.pl
20 grudnia w Domu Parafialnym w Żarowie nie zabrakło dla nikogo miejsca przy wigilijnym stole. Wigilia dla samotnych jest przez wielu mieszkańców gminy Żarów wyczekiwaną gminną tradycją.

Przy pięknie nakrytych stołach, zapalonych świecach, pachnącym barszczu, kolędach w wykonaniu wyjątkowo uzdolnionych rodzin Państwa Zięba, Chodynieckich, Zdunik, Konior najważniejsza była wspólna modlitwa, opłatek i życzenia płynące prosto z serca. Tradycyjnie wieczerzę poprzedziła Ewangelia Św. Łukasza odczytana przez Ks. Rafała Szubę.

Tegoroczną niespodzianką były stroiki wykonane przez dzieci z grup zajęciowych z Kalna, Mrowin, Wierzbnej, Pożarzyska, Bukowa i Siedlimowic. Za ten dar dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się we wspólne dzieło. Był to dla nas naszych mieszkańców wyjątkowy prezent.

Nikt z przybyłych na wieczerzę w tym dniu nie czuł się samotny. Widziałam radosne wyczekiwanie, widziałam zacieśniane relacje, i widziałam za stołem jedną wielką rodzinę zjednoczoną radosnym wypatrywaniem Jezuska. I choć tym razem ekipa z Ośrodka zrobiła kilka zdjęć, to nasze serca zrobiły ich znacznie więcej. Życzenia w imieniu Księdza Dziekana składał Ks. Ryszard Szuba oraz Ks. Tomasz Krupnik. Do życzeń dołączył się tradycyjnie Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, Zastępca Burmistrza Grzegorz Osiecki, Sekretarz Gminy Sylwia Pawlik oraz Ks. Józef, który w tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością.

To niezwykłe spotkanie było możliwe dzięki życzliwości: Księdza Dziekana Piotra Ważydrąga, Pań z Odnowy w Duchu Świętym, niezastąpionej Pani Teresy Smereka, Pani Tereniu bardzo, bardzo dziękuję, Pani Marii Głodo, Pani Natalii Wolskiej, Pani Marty Plizgi, Pani Karoliny Paterak, Pani Danuty Kwiatkowskiej. Wszystkim zaangażowanym, tym wymienionym oraz tym, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska z całego serca za wszystko dziękuję.

Wieczerza Wigilijna w całości została sfinansowana z budżetu Gminy Żarów.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie po raz kolejny miał szczęście być współorganizatorem wigilii dla samotnych mieszkańców Gminy Żarów . Dziękuję , że przyjęliście Państwo zaproszenie.

Anita Denes-Ziemkiewicz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group