Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Żarów nie zawiódł

Wtorek, 30 stycznia 2024, 17:51
Autor: red
Gmina Żarów: Żarów nie zawiódł
Fot. UM Żarów
Kiermasze ciast, loterie fantowe, pokazy artystyczne, licytacje, sportowe turnieje – to tylko część atrakcji przygotowanych przez sztab w Żarowie oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie na 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki pracy wielu wolontariuszy i ogromnemu wsparciu mieszkańców gminy, stowarzyszeń, zakładów, placówek oświatowych, przedsiębiorców i różnych instytucji udało się zebrać rekordową kwotę 64.458,83 zł. Od wczesnego poranka na ulicach można było spotkać wolontariuszy, również tych najmłodszych, którzy kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Wszystkim naszym małym i dużym wolontariuszom dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w tegoroczną kwestę. Równie mocno dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy otworzyli swoje serca i portfele. Wielka hojność darczyńców i sumienna praca wolontariuszy sprawiła, że gmina Żarów znów przekaże swoją cegiełkę Fundacji WOŚP. I już wiemy, że będzie ponownie ona rekordowa – mówiła Beata Jurczak szefowa sztabu WOŚP w Żarowie.

32. finał WOŚP w Żarowie rozpoczął się na sportowo. W hali sportowej GCKiS rozegrany został Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Siatkarzom towarzyszyli oczywiście burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora. Sportowcy spotkali się także na Towarzyskim Turnieju Mini Piłki Nożnej. W Bajkowym Przedszkole oraz Żłobku Miejskim „Bajkowa Kraina” w Żarowie swoją wersję jasełek zaprezentowały przedszkolaki, które również grały na rzecz WOŚP. Dla wszystkich uczestników zagrali również muzycy z Filharmonii Wałbrzyskie. Ponadto wręczono nagrody w konkursie dla rodziców "Optymistyczny Anioł", a na wszystkich gości czekały pyszności w kawiarence WOŚP. Stałym punktem wydarzenia była licytacja gadżetów, którą prowadziła Pani Mariola Król.

Dobra zabawa podczas 32. finału WOŚP czekała także na uczestników w GCKiS. Rozpoczęliśmy występem Żarowskiej Orkiestry Dętej. Na scenie wystąpili Krukowianie, Chór kameralny Juljanki, muzycy ze Studio Wokalnego „Katharsis” oraz zespoły Kolorofonia i Big Band Haft. Największe emocje wzbudziła jednak licytacja, na której było wiele niesamowitych przedmiotów. Od gadżetów WOŚP, poprzez książki, zestawy kosmetyków, po vouchery, bransoletki, koszulki, kalendarze i wiele innych gadżetów. Licytację wytrwale prowadzili radna Iwona Nieradka, Mateusz Michalak oraz Adrian Malik.

Nie zabrakło też stoisk i warsztatów: Ciasta od serca – Uniwersytet Trzeciego Wieku, Na szkle zmalowane, Orkiestrowa Kawiarenka, Gipsowe cudeńka, Studio Urody Śniadeckiego, Przygarnij Pluszaka, Kiermasz książki, Loteria, Zrób sobie fotkę z Myszką Miki, Malowanie twarzy, Zrób skarbonkę - metodą decoupage.

ORGANIZATORAMI 32. FINAŁU WOŚP BYLI: Żarowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Bajkowe Przedszkole w Żarowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Gmina Żarów, Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów, Młodzieżowa Rada Miejska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group