Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Seniorzy na spotkaniu z Marszałek Sejmu

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 15 września 2015, 8:44
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Uniwersytety Trzeciego Wieku są wielką potęgą – mówiła podczas dzisiejszego spotkania z seniorami Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa–Błońska, która wspólnie z poseł na Sejm RP Izabelą Katarzyną Mrzygłocką przyjechała do Świebodzic, aby spotkać się z przedstawicielami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Wśród seniorów reprezentujących gminy nie zabrakło również studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Żarowa, którzy przyjechali tutaj nie tylko po to, aby wspólnie porozmawiać na temat słuszności powstania samych uniwersytetów.

Słuchacze uczelni dla dorosłych, którzy uczestniczyli w nietypowym spotkaniu mogli także dowiedzieć się, jakie są założenia nowego programu "Senior Wigor", o czym szczegółowo opowiadała sama Marszałek Sejmu. - Troska o seniorów to nasza wspólna sprawa, bez względu na to czym się zajmujemy i w jakim wieku jesteśmy. Osoby starsze to nasze najbliższe otoczenie - to nasi rodzice i dziadkowie. Tak samo, jak oni troszczyli się o nas, uczyli i byli dla nas wsparciem, tak my teraz mamy okazję im się odwdzięczyć.

Swoje dokonania na różnych szczeblach i doświadczenia natomiast podsumowali sami studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku. - Plan naszych zajęć jest bardzo bogaty. Od wykładów i spotkania z ciekawymi ludźmi, po wspólne wyjazdy i zabawy. Tutaj nie ma czasu na nudę - podkreślała Anna Sikora studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group