Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów: Strażacy wybrali nowy zarząd OSP

Wtorek, 10 maja 2016, 6:40
Autor: opr. red.
Żarów: Żarów: Strażacy wybrali nowy zarząd OSP
Fot. www.um.zarow.pl
Od podsumowania działalności na przestrzeni ostatnich pięciu lat rozpoczął się zjazd Miejsko–Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Delegaci wybrani podczas zebrań sprawozdawczo–wyborczych w poszczególnych jednostkach z terenu gminy, nie mieli najmniejszych wątpliwości co do udzielania absolutorium dotychczasowemu zarządowi gminnemu.

Jednogłośnie wybrali też skład nowego zarządu oraz komisji rewizyjnej. Zjazd był też doskonałą okazją do podziękowania druhom z całej gminy za ich sumienną, bezinteresowną służbę. - Wszystkim strażakom z gminy chciałbym podziękować za zaangażowanie nie tylko w ratowaniu ludzkiego życia i mienia, ale także za aktywność na rzecz swojej jednostki i środowiska. Wasza pomoc przy pożarach, wypadkach, podtopieniach i innych zagrożeniach jest nieoceniona. Dziękuję za Waszą bezinteresowną służbę i bardzo dobrą współpracę - dziękował burmistrz Leszek Michalak.

Podczas zjazdu delegatów w piątek 6 maja w Bukowie burmistrz Leszek Michalak i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy Tomasz Szuszwalak wręczyli pamiątkowe statuetki druhom za pracę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w poszczególnych gminnych jednostkach dla: Janusza Przybyłowicza, Jana Adamskiego, Ludwika Pałaca, Jana Matusa, Henryka Rycerza, Czesława Palucha, Stanisława Wójcika, Czesława Włosińskiego, Henryka Warchoła, Krzysztofa Michnowicza, Kazimierza Bistyk, Jerzego Ziemkiewicza, Mariana Trojana, Wojciecha Cieślika i Stanisława Pilarczyka. Specjalne podziękowania i statuetkę świętego Floriana otrzymała natomiast jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowie.

Podsumowanie pięcioletniej działalności ustępującego zarządu przedstawił jego sekretarz Grzegorz Osiecki. - Nasze jednostki wielokrotnie brały udział w wielu akcjach pożarniczych, zarówno w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, jak i pozostałych. Ogółem, wykonanych interwencji w okresie od 1 stycznia 2011r. do 29 kwietnia 2016r. było 1654 wyjazdów. W okresie sprawozdawczym jednostki strażackie mogły funkcjonować dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu gminy Żarów. Przez pięć minionych lat uzbierała się to kwota ponad 2 milionów złotych, które wydatkowane zostały na nowe umundurowania, zakup sprzętu przeciwpożarowego i gaśniczego, paliwa, remont remiz strażackich i zakup wozów strażackich.

W podsumowującym pięcioletnią działalność zarządu spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gminy Żarów, radni Rady Miejskiej, proboszcz parafii w Bukowie oraz komendant powiatowy PSP w Świdnicy.

Skład nowego Prezydium Zarządu:

Prezes - Grzegorz Opioła

Wiceprezes - Łukasz Brańka

Wiceprezes - Ireneusz Kozieł

Komendant Gminny - Ireneusz Zadylak

Sekretarz - Grzegorz Osiecki

Skarbnik - Miłosz Laskowski

Członek Prezydium - Wiesław Surnik

Członek Prezydium - Wojciech Ochęcki

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group