Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów też czytał

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 8 września 2014, 14:01
Aktualizacja: 14:12
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Żarów, podobnie jak inne miasta w całej Polsce włączył się w akcję narodowego czytania dzieł Henryka Sienkiewicza. W sobotę, 6 września przed żarowską biblioteką dzieła wybitnego pisarza czytali nie tylko najmłodsi.

Dzieła wybitnego literata przypominali również aktorzy żarowskiego Teatru Bezdomnego, lokalni artyści i poeci, seniorzy, bibliotekarze oraz mieszkańcy. Żarowska akcja "Narodowego czytania Sienkiewicza" zaakcentowana została także przez gimnazjalistów, którzy w przebraniu z dawnych epok czytali fragmenty Sienkiewiczowskiej "Trylogii" - Dzisiejszy język polski znacznie różni się od polszczyzny z tamtej epoki. Mimo to jednak warto zaglądać do dzieł znanych i lubianych polskich poetów. Można się wiele nauczyć i być świadkiem wielu zaskakujących sytuacji. Dlatego co roku tu jesteśmy i czytamy piękne polskie dzieła - przyznały zgodnie żarowskie gimnazjalistki Monika Głodo i Karolina Karpińska.

Akcja ogólnopolskiego czytania została zainicjowana przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Kolejna edycja narodowego czytania już za rok. Tym razem Narodowe Czytanie poświęcone będzie "Lalce" Bolesława Prusa. - Cieszymy się, że z roku na rok powiększa się grono uczestników Narodowego Czytania. I dziękujemy przedstawicielom żarowskiego gimnazjum, które jak każdego roku jest naszym głównym partnerem w tej akcji - mówiła Stanisława Biernacka, dyrektor żarowskiej biblioteki.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group