Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów/Kraj: Żarów w czołówce rankingu

Wtorek, 5 sierpnia 2014, 12:55
Aktualizacja: 14:08
Autor: red.
Żarów/Kraj: Żarów w czołówce rankingu
Fot. UM Żarów
Ostatni numer renomowanego Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" przynosi ogólnopolskie podsumowanie kończącej się właśnie kadencji samorządów lokalnych. W kategorii gmin o najwyższych zmianach w zakresie społecznym gmina Żarów zajęła 10. miejsce. To ogromny sukces włodarzy, służb społecznych, ale przede wszystkim samych mieszkańców gminy Żarów.

Warto zaznaczyć, że według Zespołu Doradców Ekonomicznych firmy Curulis, która przeprowadziła badanie, dynamiczna poprawa sytuacji społecznej w gminach z czołówki rankingu wynika w dużej mierze z ich dobrej kondycji finansowej i gospodarczej, jak i odpowiedniej infrastruktury.

Przemiany społeczne są procesem długotrwałym, uzależnionym od wielu czynników. Do ich zbadania posłużono się wskaźnikami takimi jak np: dynamika zmiany liczby ludności, zmiana liczby uczniów w szkołach podstawowych oraz gimnazjach przypadających na 1 komputer, zmiana liczby klubów sportowych oraz artystycznych na 1000 mieszkańców, dynamika zmiany średniej wartości wypłaconych świadczeń rodzinnych,czy dynamika spadku liczby gospodarstw domowych otrzymujących świadczenia społeczne.

– Ten ranking jest zwieńczeniem naszej lokalnej filozofii, potwierdzeniem słuszności realizowanych projektów w partnerstwie z Burmistrzem Miasta Żarów, z dyrektorami szkół, gimnazjum, instytucji kultury, lokalnymi przedsiębiorcami, sołtysami, policją, seniorami, młodzieżą oraz całym tłumem dobrych ludzi, którym na sercu leży dobro społeczne każdego człowieka. Dziękujemy i gratulujemy sukcesu, nieustannie prosząc o Wasze wsparcie – podsumowała wyniki rankingu wzruszona Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group