Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów w "Kalendarzu imprez kulinarnych Dolnego Śląska"

Poniedziałek, 15 maja 2017, 9:28
Autor: red
Żarów: Żarów w "Kalendarzu imprez kulinarnych Dolnego Śląska"
Fot. UM Żarów
Dwa wydarzenia, Festiwal Mąki w Siedlimowicach i Święto Dyni w Wierzbnej, które w minionym roku zostały zorganizowane po raz pierwszy na terenie gminy Żarów, wpisano do oficjalnego "Kalendarza imprez kulinarnych Dolnego Śląska" na 2017 rok.

Kalendarz wydany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Można w nim znaleźć Święta Pierogów, Festiwale Słodkości i Gulaszu, Święta Czereśni, Świąteczne Jarmarki, Konkursy Kulinarne i wiele innych, które organizowane są na terenie całego Dolnego Śląska. - Opisy wielu imprez opowiadają ciekawą, lecz skomplikowaną historię tradycji kulinarnych Dolnego Śląska. Bogactwo i różnorodność dolnośląskich smaków stanowią niepowtarzalną atrakcję kulinarną naszego regionu, zachęcają turystów do poznawania tajemniczego Dolnego Śląska - czytamy na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Wśród wielu kulinarnych imprez, dwie spośród nich, odbywają się na terenie gminy Żarów.

Festiwal Mąki, który odbywa się na terenie zabytkowego młyna w Siedlimowicach zostanie w tym roku zorganizowany 2 września. Wśród ubiegłorocznych atrakcji przygotowanych na Festiwalu nie zabrakło warsztatów kulinarnych, ceramicznych i fotograficznych, spotkania z dietetykiem, konkursu na najlepszy chleb domowego wypieku i promocyjnego zwiedzania młyna. Ponadto na festiwalowych gości czekały specjały przygotowane przez Kraszowicką Zagrodę, Kooperatywę 124, Winnicę Świdnicką, Piekarnię Pasol-Paco, Rancho Namlikowo czy Browar Rebelia.

Święto Dyni im. Mikołaja Nowosada w Wierzbnej w tym roku odbędzie się 14 października. W minionym roku jedną z głównych atrakcji święta był konkurs na najcięższą dynię. Sporym zainteresowaniem cieszyło się również odkrywanie historii Wierzbnej. Wydarzenie zakończyła wspólna zabawa pod gwiazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group