Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów w obiektywie

Czwartek, 19 listopada 2020, 9:28
Autor: red
Żarów: Żarów w obiektywie
Fot. UM Żarów
Najpiękniejsze fotografie przedstawiające gminę Żarów zostały wybrane.

Uczestnicy konkursu fotograficznego „Gmina Żarów w obiektywie”, którego organizatorami byli Urząd Miejski w Żarowie oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu, przedstawili na swoich zdjęciach najbardziej urokliwe zakątki naszej gminy. Na konkurs wpłynęły prace 11 uczestników, wśród których wyłoniono zwycięzców.

– Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców do wspólnego odkrywania i podziwiania najurokliwszych zakątków gminy Żarów, popularyzacji i promocji turystyki wśród mieszkańców naszego regionu jako elementu życia codziennego i sposobu na rekreację, upowszechnienie i popularyzacja fotografii, rozwijanie zainteresowań historią, najbliższym otoczeniem, a przez to umacnianie tożsamości i poczucia więzi z gminą. Dziękujemy za udział w konkursie, wszystkie prace wyróżniały się kreatywnością, a pod uwagę braliśmy również formę indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego pomysł i oryginalne spojrzenie na temat – mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Laureaci konkursu fotograficznego „Gmina Żarów w obiektywie”:

I miejsce: Marcin Rój za zdjęcia przedstawiające Kościół św. Józefa w Pożarzysku, boisko Orlik i kometę Neowise w Żarowie oraz drogę mleczną na końcu Żarowa.

II miejsce: Mateusz Szymański za zdjęcia przedstawiające Kościół św. Józefa w Pożarzysku, drogę Siedlimowice-Pożarzysko (panorama Pożarzyska) oraz pola w kierunku Świdnicy.

III miejsce: Marek Wąsowski za zdjęcia przedstawiające budynki Banku Spółdzielczego, dworca kolejowego, Szkoły Podstawowej przy ul. Piastowskiej 10, sklepu Rogatek oraz Zamek w Żarowie.

Zwycięzcy konkursu oraz laureaci prac wyróżnionych otrzymają nagrody. Z uczestnikami konkursu, z uwagi na reżim sanitarny i obowiązujące obostrzenia, skontaktujemy się telefonicznie bądź mailowo. Wybrane przez organizatorów zdjęcia zostaną opublikowane w kalendarzu gminnym na 2021 rok, stronach internetowych organizatorów oraz mediach społecznościowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group