Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1354
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów/Świdnica: Żarów wspiera Hospicjum

Wtorek, 9 stycznia 2024, 9:19
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
Żarów/Świdnica: Żarów wspiera Hospicjum
Fot. UM Żarów
Tradycyjnie każdego roku przekazujemy dotację na usługi hospicyjne, które są bezpłatnie świadczone na rzecz naszych mieszkańców. Burmistrz Leszek Michalak podpisał dziś umowę z Hospicjum w Świdnicy na świadczenie bezpłatnych usług hospicyjnych na rzecz mieszkańców gminy Żarów.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy, na mocy podpisanej umowy, nieodpłatnie świadczyć będzie usługi medyczne, udzielać pomocy pielęgniarskiej czy udostępniać sprzęt. Obejmie profesjonalną opieką medyczną wszystkich chorych znajdujących się w terminalnej fazie choroby nowotworowej, którzy zwrócą się o pomoc do Stowarzyszenia.

- Opieką lekarską i pielęgniarską będą objęci chorzy na terenie gminy Żarów. Otoczymy chorych, umierających na raka profesjonalną opieką lekarską. Pielęgniarki zatrudnione w naszym stowarzyszeniu będę zajmowac się opieką pielęgniarską, odwiedzą chorych, będą wykonywać fachowe zabiegi pielęgniarskie. Chorzy będą mieli możliwość korzystania bezpłatnie z profesjonalnego sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego i pelęgnacyjnego - mówi prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" Gabriela Kaczkowska.

Z Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy można kontaktować się telefonicznie pod nr telefonu 74 852 03 46 bądź mailowo na adres: biuro@hospicjum.swidnica.pl od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group