Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów: Wyrzucasz śmieci do lasu lub rowu? Będziesz karany!

Środa, 27 kwietnia 2016, 10:23
Autor: opr.red.
Żarów: Żarów: Wyrzucasz śmieci do lasu lub rowu? Będziesz karany!
Fot. www.um.zarow.pl
Nie pomagają apele i straszenie mandatami. W lasach czy przydrożnych rowach co rusz pojawiają się kolejne sterty gruzu po remontach i inne śmieci. Zamiast do pojemnika odpady lądują na tak zwanych dzikich wysypiskach, których jest coraz więcej.

- Miejsca, w których najczęściej dochodzi do zanieczyszczania odpadami zostaną objęte nadzorem. Jesteśmy zdeterminowani, aby likwidować dzikie wysypiska i wykrywać sprawców takich wykroczeń. Dlatego, z uwagi na powiększający się problem w ciągu najbliższych miesięcy miejsca o wzmożonej nielegalnej działalności zostaną objęte systemem monitoringu. A wszystko po to, aby wykryć i doprowadzić do ukarania osób, którzy nielegalnie wyrzucają odpady. Przypominamy również, że takie sytuacje będą zgłaszane na policję - mówi Tomasz Kuska z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Śmieci, a czasem nawet różne odpady wielkogabarytowe podrzucane są również pod pojemniki na cmentarzu i w pobliżu stawu miejskiego w Żarowie. Wystawianie jakichkolwiek odpadów pod boksy, zestawy do zbiórki selektywnej lub wrzucanie do pojemników na odpady komunalne jest niedopuszczalne, podobnie, jak zostawianie w okolicy cmentarza czy stawu miejskiego. Takie działania generują dodatkowe koszty finansowe, którymi w następstwie obciążani są pozostali mieszkańcy gminy. A środki te można byłoby przeznaczyć na inne zadania w gminie, chociażby na budowę nowych placów zabaw dla najmłodszych.

Każdy mieszkaniec gminy Żarów może bezpłatnie oddać dowolną ilość odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów. Tutaj Żarowianie mogą zostawiać odpady komunalne, RTV, AGD, tworzywa sztuczne, zużyte opony od pojazdów osobowych, papier, tekturę, szkło i metale. W każdy poniedziałek, w godz. od 16.00 do 18.00, środę od godz. 14:00 do 18:00 i sobotę od 10.00 do 12.00 odpady te można zostawiać w firmie Agro System Sp. z o.o. Andrzej Konieczny przy ul. Armii Krajowej 34 w Żarowie. Dodatkowo w każdy ostatni piątek miesiąca mieszkańcy, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym mogą także oddawać odpady wielkogabarytowe. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia firma wywozowa zabiera takie odpady spod nieruchomości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group