Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów z certyfikatem "Gmina Przyjazna Inwestorowi"

Sobota, 26 listopada 2016, 8:00
Autor: red
Żarów: Żarów z certyfikatem "Gmina Przyjazna Inwestorowi"
Fot. UM Żarów
O tym, jak skutecznie pozyskiwać inwestorów, jak przygotować profesjonalne oferty inwestycyjne i dbać o promocję swoich terenów inwestycyjnych, to tylko niektóre z tematów, które zostały przedstawione podczas szkolenia przedstawicielom dolnośląskich gmin w Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Podczas spotkania marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski wręczył przedstawicielom samorządów certyfikaty "Gmina przyjazna Inwestorowi" oraz dyplomy tym, które znalazły się w gronie półfinalistów ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal 2016". Wśród uhonorowanych samorządów znalazła się także gmina Żarów. Przyznany certyfikat, w imieniu burmistrza Leszka Michalaka odebrał Waldemar Chodorowski z Urzędu Miejskiego w Żarowie.
- Cieszę się, że znakomicie Państwo rozumiecie, jak ważna jest wasza rola, że chcecie się uczyć i walczyć o nowe miejsca pracy, o rozwój swoich gmin. - Konkurencja na rynku inwestycji jest ogromna, ale dolnośląskie samorządy radzą sobie na tym polu dobrze, a niektóre wręcz bardzo dobrze. Serdecznie tego Państwu gratuluję - mówił marszałek Cezary Przybylski.

Szkolenia inwestycyjne dla dolnośląskim gmin rozpoczęły się w ubiegłym roku. Uczestniczyło w nich ponad 70 samorządów. W trakcie spotkań przedstawiciele gmin z terenu Dolnego Śląska dowiadywali się głównie jak skutecznie pozyskiwać inwestorów, jak przygotować profesjonalne oferty inwestycyjne, dbać o promocję swoich terenów inwestycyjnych, współpracować z instytucjami otoczenia biznesu, poprawiać jakość obsługi wizyt inwestorskich, co to jest protokół dyplomatyczny, jakie są techniki prowadzenia rozmów, a także z jakich źródeł pozyskać środki na promocję i rozwój infrastruktury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group