Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1117
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Żarów z seniorami

Piątek, 3 kwietnia 2020, 15:26
Autor: red
Gmina Żarów: Żarów z seniorami
Fot. UM Żarów
Seniorzy gminy Żarów w wieku powyżej 60 roku życia otrzymają bezpłatnie maseczki ochronne zakupione ze środków budżetu gminy Żarów.

- W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców oraz biorąc pod uwagę zalecenia służb sanitarnych zadecydowaliśmy o zakupie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla seniorów. W gminie Żarów jest to około 3200 mieszkańców. Jednocześnie apeluję do mieszkańców o wychodzenie z domów tylko i wyłącznie, kiedy jest to naprawdę konieczne. Maseczki zakładamy profilaktycznie, używamy ich jako ochrony w kontaktach z drugimi osobami np. przy wyjściu na zakupy – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Proces dystrybucji maseczek rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Maseczki seniorom dostarczą strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, wrzucając je do skrzynki listowej. Do maseczek dołączone zostaną wskazówki dotyczące stosowania tego środka ochrony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group