Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowianie na Literackim Woodstocku

Piątek, 22 lipca 2016, 15:15
Autor: red
Żarów: Żarowianie na Literackim Woodstocku
Fot. UM Żarów
W dniach 27–31 lipca członkowie i sympatycy żarowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) wezmą udział w jubileuszu 10–lecia programu DKK.

Europejska Stolicy Kultury Wrocław 2016 wraz z Instytutem Książki, chcąc uczcić 10-lecie istnienia programu DKK oraz uświetnić wydarzenia zawiązane z kadencją Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO, organizują wielkie artystyczne wydarzenie "Literacki Woodstock".
- To ogólnopolski zlot członków i moderatorów DKK, a także ludzi z nimi związanych. Ma być okazją do integracji klubowiczów z całej Polski (planowana liczba uczestników to 1000 osób!), ale też do kolejnych, niezapomnianych spotkań z literaturą i jej twórcami. Specjalnie dla klubowiczów przygotowano: nietypowe spotkania autorskie z pisarzami najchętniej czytanymi w Klubach; wydarzenia na wrocławskim rynku, podczas których odbędzie się pierwsze, nieoficjalne jeszcze, wykonanie hymnu książki; klubowe spotkania w ramach miesiąca spotkań autorskich (w tym roku gościem honorowym będą pisarze z Hiszpanii), w ramach "Niezbędnika moderatora" wykłady, prelekcje, dyskusje poświęcone literaturze. Mamy nadzieję, że udział w Zlocie przyniesie nam wiele niezapomnianych wrażeń, którymi się z Państwem podzielimy po powrocie - mówi Stanisława Biernacka, dyrektor żarowskiej biblioteki.

W planach imprezy jest również wielka Gala DKK (odbędzie się 28 lipca), połączona z koncertem. Jak przystało na Woodstock, warunki będą skromne, choć lepsze niż na pamiętnym Woodstocku w 1969 roku. Wydarzenia będą odbywały się w plenerze (w specjalnych, nagłośnionych namiotach), na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. W ramach opłaty w wysokości 50,00 zł będą noclegi we wrocławskich akademikach (pokoje 1-, 2- i 3-osobowe) oraz dwa posiłki dziennie (do dyspozycji będą również punkty małej gastronomii). Dojazd do Wrocławia organizują koordynatorzy wojewódzcy DKK.

Zamierzeniem organizatorów poprzez "Literacki Woodstock" jest uhonorować zaangażowanie klubowiczów w popularyzację kultury literackiej w Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group