Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowianie pamiętają

Poniedziałek, 4 maja 2015, 14:54
Aktualizacja: 14:55
Autor: red.
Żarów: Żarowianie pamiętają
Fot. UM Żarów
Dokładnie 224 lata temu, 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni, po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która do historii przeszła jako Konstytucja 3 Maja. Wyjątkowego charakteru nadał jej fakt, że była pierwszym w Europie i drugim na świecie dokumentem, który regulował organizację władz państwowych oraz ustanawiał prawa i obowiązki obywateli.

W sobotę, 3 maja cała Polska obchodziła 223 rocznicę uchwalenia konstytucji majowej. Także mieszkańcy gminy Żarów pamiętali o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. Wszyscy zebrali się pod żarowskim Pomnikiem Pamięci Narodowej, aby tam złożyć kwiaty i symbolicznie oddać hołd twórcom tego majowego dokumentu. - Dzisiaj to My, podobnie jak twórcy Konstytucji 3 Maja chcemy, żeby państwo polskie było sprawiedliwe, mądrze i sprawnie zarządzane. Popatrzmy przez pryzmat tego majowego święta, nie przez czarne okulary i nie z założeniem, że czegoś się nie da zrobić. Działania sprzed wieków to dalej także dziś dobry wzorzec dla nas Polaków, dla nas Żarowian - mówił pod Pomnikiem Pamięci Narodowej w Żarowie burmistrz Leszek Michalak.

Pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, w poniedziałkowe południe, 4 maja kwiaty składali przedstawiciele władzy samorządowej burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki i sekretarz gminy Sylwia Pawlik, radni Rady Miejskiej, radna powiatu świdnickiego Urszula Ganczarek, przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Ośrodka Pomocy Społecznej, Biblioteki Publicznej, żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dyrektorzy i nauczyciele szkół wraz z uczniami, żarowscy kombatanci, opiekunowie świetlic środowiskowych oraz mieszkańcy gminy Żarów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group