Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowianie pamiętają o Papieżu

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 12:41
Aktualizacja: 12:43
Autor: red.
Żarów: Żarowianie pamiętają o Papieżu
Fot. UM Żarów
Na ten dzień czekali wszyscy, którzy dziewięć lat temu na wieść o śmierci Jana Pawła II skandowali "Santo Subito", co znaczy "Święty Natychmiast". W niedzielę, 27 kwietnia byliśmy świadkami uroczystej chwili. Jedyny w historii Papież–Polak został wyniesiony na ołtarze. Święty Jan Paweł II został także patronem rodziny. To była bez wątpienia wyjątkowa niedziela.

Powaga, ale i wielka radość z tego wydarzenia nie ominęła także Żarowa. Mieszkańcy podkreślili wyjątkowość tej chwili, uczestnicząc najpierw we mszy świętej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przemarszu ulicami Żarowa i wieczorku poświęconym Papieżowi Polakowi w gimnazjum. - Kanonizacja Ojca Świętego zbiegła się dziś z Niedzielą Miłosierdzia Bożego. A to przede wszystkim Jan Paweł II zachęcał Nas do dzielenia się dobrem i miłosierdziem oraz niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują - wygłosił podczas kazania w żarowskim kościele ksiądz Jakub Górski.

Tłumnie mieszkańcy Żarowa zgromadzili się również pod pomnikiem papieskim przy żarowskim gimnazjum. Zjednoczyli się tam w modlitwie przy Ogniu Miłosierdzia, który w postaci Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia trafił do kościoła w Żarowie. O Papieżu-Polaku pamiętali także uczniowie żarowskiego gimnazjum, którzy pod opieką nauczycieli i katechetów przygotowali specjalny montaż słowno-muzyczny. - Ta niedziela była wyjątkowa dla wszystkich, bo Papieża Jana Pawła II kocha cały świat. Tak jak na placu Św. Piotra pielgrzymi z różnych krajów świętowali kanonizację Papieża-Polaka, także mieszkańcy Żarowa oddali hołd Ojcu Świętemu. Błogosławiony Jan Paweł II na zawsze pozostanie w naszych sercach. I myślę, że dzisiaj jet obecny w murach naszego gimnazjum - mówiła Helena Słowik, dyrektor gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group