Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 851
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowianie w Biegu Piastów

Środa, 7 marca 2018, 11:06
Aktualizacja: 11:10
Autor: red
Żarów: Żarowianie w Biegu Piastów
Fot. UM Żarów
W weekend 2–4 marca w Jakuszycach odbyły się główne zmagania w ramach 42. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Polana Jakuszycka była miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno–sportowej, która w tym roku organizowana była po raz 42.

Bieg Piastów, to kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji. W tej najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarstwa biegowego co roku uczestniczy kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Żarów nie mógł być nie zauważony na tej imprezie, ponieważ jako jedyna zorganizowana grupa posiadała transparenty z symbolami naszego miasta, a reprezentanci naszej gminy wzięli udział w biegu na 12 oraz 25 km.

- Cieszymy sie, że co roku możemy rywalizować na trasach Biegu Piastów, biegu z którym związani jesteśmy od niemalże samego początku. Pierwszy start nastąpił w piątej edycji i tak przez blisko czterdzieści lat bawimy się biegówkami, zaszczepiając tą aktywnością fizyczną kolejne pokolenie - opowiada Bolesław Moryl, Prezes Miejskiego Koła PTTK Żarodreptaki.

Żarowscy biegacze dziękują burmistrzowi Żarowa Leszkowi Michalakowi za kolejne już wsparcie finansowe ekipy narciarskiej. Bieg Piastów należy do elity światowego narciarstwa biegowego, Ligi Worldloppet, organizacji skupiającej największe narciarskie biegi masowe na świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group