Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowianie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Środa, 6 marca 2019, 7:01
Autor: red
Żarów: Żarowianie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym
Fot. UM Żarów
Wystartowali, aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Żarowianie przyłączyli się w niedzielę, 3 marca do ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Uczestnicy do pokonania mieli dystans 1963 metrów, co jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Biegaczom rozdano pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Wśród uczestników żarowskiego biegu nie zabrakło całych rodzin, dzieci oraz młodzieży, a także seniorów.

– Cieszymy się, że możemy dziś przyłączyć się do żarowskiego biegu, który poświęcony jest pamięci Żołnierzom Wyklętym. Jesteśmy tutaj całą rodziną, bo warto takie wartości wpajać także dzieciom już od najmłodszych lat. A ponadto, razem aktywnie spędzamy czas – mówił Sławomir Momot mieszkaniec Żarowa.

Bieg Tropem Wilczym został zorganizowany w Polsce już po raz szósty, a w Żarowie w tym roku odbyła się jego druga edycja. Nie liczyła się rywalizacja i pierwsze miejsce na mecie, tylko szczytny cel.

– Kolejny raz spotykamy się w Parku, aby uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych. To symboliczny bieg, dlatego dziękuję wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział w tym wydarzeniu – mówił Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Tuż przed oficjalnym startem grupa biegaczy z „Żarów Biega” poprowadziła krótką rozgrzewkę z mieszkańcami.

Organizatorem Biegu Tropem Wilczym w Żarowie było Gminne Centrum Kultury i Sportu. Na mecie zawodników dekorowali burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Pietrzyk i Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Wśród uczestników biegu rozlosowane zostały nagrody.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group