Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarowianie wspólnie pożegnali wakacje

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 1 września 2015, 12:13
Aktualizacja: 13:17
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Konkursy, sportowe turnieje, występy artystyczne i dobra wspólna zabawa. A w finale mistrzostwa gry w bule, które tradycyjnie prowadzili studenci z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Moc atrakcji towarzyszył podczas pikniku z okazji zakończenia lata. Na scenie zaprezentowali się Krukowianie, Żarowianie i Senyor–Rici, a do tańca przygrywał zespół Anmaro i DJ Peqtus.

Nie zabrakło wspólnych zabaw dla najmłodszych. Czekały na nich dmuchańce, malowanie twarzy w "salonie" Elżbiety Kulas i sportowe turnieje przygotowane przez organizatorów imprezy Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz TKKF "Chemik". Żarowianie w sobotę, 29 sierpnia pożegnali tegoroczne wakacje. - Wszystko co dobre szybko się kończy, ale cieszymy się, że mogliśmy dziś wystąpić i porwać żarowską publiczność do tańca. Wystąpiliśmy w repertuarze muzyki cygańskiej i do tego też wykonania nawiązywały nasze stroje. Krukowianie bardzo chętnie integrują się z mieszkańcami gminy - mówiły Małgorzata Miodowska i Katarzyna Banasik mieszkanki Krukowa.

Tradycyjnie jak co roku poznaliśmy mistrzów gry w bule. W żarowskim starciu walczyli nie tylko najmłodsi, których do samego końca dopingowali ich rodzice i seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Za świetną rywalizację i wysoki poziom gry zwycięzcy turnieju w bule wywalczyli puchary. Swoich sił, podczas sobotniego pikniku z okazji zakończenia wakacji próbowali również dorośli. I tutaj rywalizacja była naprawdę zacięta. - Z przyjemnością, kolejny już raz współorganizujemy turniej w bule. Dla dzieci to niesamowita frajda, a dla dorosłych wielkie emocje i dużo dobrej zabawy. Dziś występujemy w roli sędziów, którzy oceniają i przyznają punkty. Jednak przymierzamy się, aby zorganizować mistrzostwa w bule, w których zagrają nasi seniorzy i radni z Młodzieżowej Rady Miejskiej. Następne wakacje dopiero za rok, ale nasi studenci już dziś myślą, aby jak najszybciej znów "studiować" na naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żarowie - śmiała się Krystyna Markiewicz prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group