Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowska ciepłownia wybudowała instalację odpylania spalin

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 8:57
Autor: opr.red.
Żarów: Żarowska ciepłownia wybudowała instalację odpylania spalin
Fot. www.um.zarow.pl
Dzięki nowej instalacji odpylania spalin, którą na terenie żarowskiej ciepłowni wybudowała Agencja Poszanowania Energii i Usług Energetyczno–Górniczych "ENMAG–EG" do atmosfery trafi dużo mniej szkodliwych pyłów. To bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców Żarowa.

Nareszcie można oddychać czystszym powietrzem. Wszystko to za sprawą dużej inwestycji zrealizowanej przez właścicieli żarowskiej ciepłowni.

- Instalacja odpylania spalin to rodzaj filtra, który ma za zadanie zatrzymywanie pyłów i innych szkodliwych substancji, które są wytwarzane przez kocioł, a następnie wędrują do komina. Od 1 stycznia 2016 roku zostały wprowadzone nowe normy dla emisji pyłów i zobligowani zostaliśmy ustawowo, aby zapewnić obniżenie tej emisji. Nasza instalacja spełnia normy poniżej 100 miligramów na tonę. Badania wykazały 58 miligram na tonę pyłów, co jest bardzo dobrym wynikiem. I bardzo dobra informacja dla mieszkańców Żarowa, że to powietrze jest czyste, co widać, a raczej nie widać nad kominem - wyjaśnia Michał Polilejko prezes zarządu Agencji Poszanowania Energii i Usług Energetyczno-Górniczych "ENMAG-EG".

Budowa nowej instalacji odpylania spalin kosztowała pół miliona złotych. Prace remontowe przy jej budowie rozpoczęły się w czwartym kwartale 2015 roku. Inwestycja była gotowa w połowie lutego 2016 roku. Została sfinansowana w całości ze środków własnych Agencji Poszanowania Energii i Usług Energetyczno-Górniczych "ENMAG-EG".

- Zdajemy sobie sprawę, że problem smogu istnieje. Dlatego pójście w kierunku ciepła systemowego, czyli zasilanego z centralnego źródła czy też instalacji gazowych jest dobrym kierunkiem. Koszt wytworzenia tego ciepła z konwencjonalnego źródła, czyli z węgla, a my takim paliwem opalamy wydaje się być najtańszy - dodaje prezes "ENMAG-EG" Piekary Śląskie Michał Polilejko.

Wedle zapowiedzi właścicieli żarowską ciepłownię w następnym etapie czekać będą kolejne inwestycje. Wśród nich będzie to modernizacja węzłów, budowa nowych przyłączeń, bieżące remonty ciepłowni, wymiany starej bramy wjazdowej oraz remont elewacji budynku ciepłowni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group